Codility będzie zatrudniać specjalistów w Warszawie

Codility pozyskuje inwestycję w wysokości 22 mln dolarów w rundzie A, przy udziale londyńskich inwestorów Oxx i Kennet Partners. Pozyskany kapitał zostanie użyty do wzmocnienia pozycji Codility na rynku, w tym rozwój zespołów specjalistów w swoich biurach w Warszawie, San Francisco czy Londynie.

Codility, platforma ułatwiająca przedsiębiorstwom budowanie efektywniejszych zespołów programistów, ogłosiła zamknięcie rundy inwestycyjnej w serii A, przy udziale Oxx, oraz Kennet Partners. Inwestycja o wartości 22 mln dolarów zakończy trwający od 10 lat okres samofinansowania spółki i wesprze Codility w dalszym rozwoju platformy i przyspieszonym wzroście, w tym zatrudnieniu kolejnych specjalistów w polskim oddziale w Warszawie.

Codility będzie zatrudniać specjalistów w Warszawie 1

Codility pracuje na rzecz szybko rozwijających się firm technologicznych (Microsoft, Tesla, Slack). Firma wsparła ponad 1500 klientów w procesie rekrutacji ponad 455 tys. kandydatów. Pozyskany w rundzie A kapitał 22 mln dolarów zostanie spożytkowany na skalowanie biznesu i rozwój umożliwiający wzmocnienie pozycji na rynku.

System oceny programistów stworzony przez Codility automatycznie ocenia umiejętności techniczne kandydatów pod każdym kątem, pomagając przedsiębiorstwom oszacować potencjał i wybrać najlepszą osobę na dane stanowisko. Dodatkowo, poprzez ocenę na podstawie faktycznych umiejętności, Codility pomaga również w budowaniu bardziej zróżnicowanych zespołów. 

Obecnie na rynku trwa dynamiczny rozwój zespołów programistycznych, firmy zatrudniają kolejnych specjalistów na szeroką skalę, aby zapewnić efektywny rozwój ich produktów i usług – mówi Natalia Panowicz, CEO Codility. – Zatrudnianie najlepszej klasy programistów staje się zatem strategicznym celem każdej firmy.  Poważnym wyzwaniem na drodze do osiągnięcia tego celu jest czas jaki poświęca się na rekrutację nowych pracowników, co może spowolnić wytwarzanie nowych produktów i usług. Usuwaniem tej przeszkody zajmuje się właśnie Codility. Firmy, które korzystają z naszej platformy rozwijają się szybciej, ponieważ skupiają się na rozwiązywaniu rzeczywistych problemów, nie tracąc czasu na nieefektywne procesy rekrutacyjne.

Firma Codility powstała ponad 10 lat temu, kiedy jej założyciel, Grzegorz Jakacki, stworzył rozwiązanie dla zespołów programistycznych, których liderzy spędzali niezliczone godziny na procesach rekrutacyjnych, oceniając umiejętności techniczne potencjalnych kandydatów. Dzisiaj, możliwość zbudowania właściwego zespołu w szybkim czasie jest kluczowym aspektem w każdej branży. Dzięki pozyskanej inwestycji, firma Codility będzie mogła wspierać jeszcze większą ilość zespołów programistycznych w firmach na całym świecie.

Platforma Codility dysponuje czterema ważnymi funkcjonalnościami:

  • CodeCheck umożliwia precyzyjne testowanie kompetencji technicznych kandydatów oraz ich znajomość języków programowania.
  • CodeLive jest narzędziem online do przeprowadzania rekrutacji technicznych w czasie rzeczywistym. Kandydaci mają szansę zademonstrować na żywo swoje umiejętności, podczas gdy rekruter może obserwować, jak radzą sobie z zadaniem technicznym.
  • CodeChallenges to system do przeprowadzania maratonów programistycznych, podczas których wielu programistów staje przed zadaniem rozwiązania tego samego technicznego problemu. 
  • Codility może także usprawnić procesy wdrażania nowych pracowników, a także służyć do stałego rozwoju umiejętności i kompetencji istniejących zespołów. 

Dzięki pozyskaniu tak dużej inwestycji, Codility zacznie rozwijać się w tempie adekwatnym do oczekiwań rynku. Tym samym firma pomagająca zatrudniać pracowników, sama będzie rekrutować pracowników do swojego zespołu w Warszawie,  San Francisco i Londynie.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Kampania "To jest Twój biznes"
01.12.2022 - 31.01.2023
Program społeczny TOP Women w e-biznesie
15.01.2023
Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

Przewiń do góry