Compendium – pierwsze Autoryzowane Centrum Edukacyjne firmy MySQL

Compendium – Centrum Edukacyjne uzyskało nową autoryzację. Firma podpisała umowę z MySQL AB i otrzymała status pierwszego w Polsce Autoryzowanego Centrum Szkoleniowego MySQL (ang. Authorized Training Center). Tytuł ten uprawnia do prowadzenia certyfikowanych kursów w zakresie rozwiązań bazodanowych MySQL na terenie całego kraju. Tym samym Compendium poszerzyło swoją ofertę o pięć nowych szkoleń o tematyce bazodanowej.

Nowe autoryzowane szkolenia MySQL przeznaczone są dla administratorów, deweloperów oraz tych użytkowników, którzy wykorzystują w swojej pracy język SQL do bezpośredniej komunikacji z bazą.

W ofercie Compendium CE znalazły się zarówno szkolenia podstawowe – przeznaczone dla osób bez doświadczenia w zakresie obsługi bazy danych, jak i zaawansowane szkolenie ’Managing MySQL’ – poruszające zagadnienia związane z optymalizacją zapytań i bezpieczeństwem danych. Podczas autoryzowanych kursów uczestnicy zdobędą odpowiednią wiedzę teoretyczną, jak również uzyskają możliwość sprawdzenia jej w praktyce wykorzystując do tego opracowane przez firmę MySQL dane testowe.

Szwedzka firma MySQL AB jest znana wśród użytkowników systemu Linux. Jej flagowy produkt – MySQL DataBase jest jedną z najpopularniejszych baz danych rozprowadzanych z kodem źródłowym, obecnie szacuje się, że na świecie istnieje ok. 5 milionów jej instalacji. Baza ta jest częścią składową popularnego środowiska LAMP/WAMP (Linux/Windows, Apache, MySQL, PHP/Perl/Python) – szeroko stosowanego w rozwiązaniach intranetowych oraz internetowych.

Drugim dobrze znanym produktem firmy jest serwer bazy danych MaxDB (dawniej SAP DB) – rozwiązanie przeznaczone dla dużych klientów korporacyjnych. Oba serwery są udostępniane równolegle na zasadach licencji typu open-source GLP jak i licencji komercyjnej, do której zakupu zobligowane są m.in. firmy planujące wbudowanie serwera MySQL do swojej komercyjnej aplikacji. Najlepszą rekomendacją firmy MySQL AB jest fakt, iż największe światowe organizacje takie jak Yahoo! Sabre Holdings, Cox Communications, The Associated Press oraz NASA wykorzystują jej produkty podczas realizacji kluczowych procesów biznesowych.

http://www.compendium.pl/promocje/mysql

Wpisy promowane

  • Ile trwa budowa domu?
    Czas budowy domu jednorodzinnego zależy od wielu czynników, takich jak wielkość domu, stopień skomplikowania projektu, rodzaj materiałów i umiejętności wykonawców. ...
  • Dlaczego warto wynająć manipulator do szyb na budowę?
    Dlaczego warto wynająć manipulator do szyb na budowę? To proste — podnośnik dźwigowy z przyssawką pozwala na szybkie i bezpieczne ...

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top