Comperia.pl: wynik netto w górę o 615 proc.

Porównywarka finansowa Comperia.pl w II kwartale notuje wzrost przychodów o 201 proc.

Comperia.pl: wynik netto w górę o 615 proc. 1Comperia.pl, spółka giełdowa działająca w segmencie porównywania produktów finansowych, osiągnęła rekordową dynamikę wzrostu przychodów oraz sześciokrotny wzrost rentowności.

Przychody spółki w II kwartale 2012 r. wyniosły 2 088 tys. zł i były o 201 proc. wyższe niż w II kwartale 2011 r. Zysk netto w II kwartale 2012 r. wyniósł 796 tys. zł i był o 615 proc. wyższy niż w II kwartale 2011 r.

Dla Comperii to był zdecydowanie najlepszy kwartał w historii firmy pod względem przychodów i generowanej EBITD-y, która zbliża się do 1 mln kwartalnie. Trzeba pamiętać, że rekord ten może być pobity, gdyż historycznie najlepszy jest ostatni  kwartał roku – powiedział Bartosz Michałek, prezes zarządu Comperii.

Narastająco po dwóch pierwszych kwartałach 2012 r. przychody spółki wyniosły 3 169 tys. zł i były o 185 proc. wyższe od przychodów osiągniętych w dwóch pierwszych kwartałach 2011 r. Zysk netto wypracowany w dwóch pierwszych kwartałach 2012 r. wyniósł 901 tys. zł i był wyższy o 293 proc. od zysku netto wypracowanego w dwóch pierwszych kwartałach 2011 r.

Spółka czerpie przychody z tytułu przesyłania klientów do instytucji finansowych. Comperia.pl inwestuje również w program partnerski Comperialead, który umożliwia zarabianie na pośrednictwie w sprzedaży produktów finansowych posiadaczom stron internetowych i blogów. Z Comperialead obecnie korzysta ponad 1200 wydawców stron.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry