ComputerLand dla INVEST-BANK

Opublikowano: 27 lutego 2003. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , ,

ComputerLand zakończył pierwszy etap wdrażania scentralizowanego systemu bankowego w INVEST-BANK SA. Wartość całego kontraktu związanego z wdrożeniem systemu scentralizowanego wynosi 5,1 mln USD (ok. 19,16 mln PLN). W ramach pierwszego etapu oddano do użytku Księgę Główną opartą na modułach systemu Oracle E-Business Suite, która będzie współpracować z wdrażanym równocześnie scentralizowanym systemem transakcyjnym Sanchez Profile. Wdrożeniem Księgi Głównej w Invest Banku zajmował się zespół specjalistów z ComputerLandu, Departamentu Rachunkowości i Sprawozdawczości oraz Departamentu Informatyki INVEST-BANK SA oraz oddziałów regionalnych banku uczestniczących w konwersji danych. Prace nad wdrożeniem trwały 9 miesięcy.

„Polskie banki już dziś nie muszą się obawiać konkurencji unijnej – przynajmniej od strony technologicznej. Do grona banków dysponujących najnowocześniejszymi technologiami dołącza również Invest Bank. Zastosowanie w przyszłości systemu scentralizowanego umożliwi bankowi podniesienie efektywności sprzedaży oraz obniżenie kosztów operacyjnych, co z pewnością przyczyni się do zwiększenia jego siły konkurencyjnej” – powiedział Dariusz Śliwowski Wiceprezes Zarządu ComputerLand SA.

Księga Główna jest jednym z modułów Oracle E-Business Suite – zintegrowanego zestawu aplikacji biznesowych dla przedsiębiorstw. Oracle Księga Główna wchodzi w skład centralnego modułu systemu finansowo-księgowego tego zestawu. Jest to moduł otwarty, przechowujący dane pochodzące zarówno z innych modułów aplikacji Oracle, jak również z innej dowolnej aplikacji funkcjonującej w banku.

„Księga Główna Oracle jest nowoczesną aplikacją umożliwiającą globalne zarządzanie danymi i wspierającą kompleksowe zarządzanie finansami. Wdrożenie tego systemu umożliwia scentralizowanie procesów księgowych, a także uproszczenie wszystkich mechanizmów zarówno księgowych, jak i sprawozdawczych. System pozwala na usprawnienie kontroli i sprawozdawczości finansowej oraz centralizację back-office z wielu oddziałów przedsiębiorstwa. Wszystkie te cechy rozwiązania Oracle są od dawna uznane w instytucjach polskiego sektora finansowego – nasze aplikacje do obsługi zaplecza stały się już nieformalnym standardem w bankach i towarzystwach ubezpieczeniowych. Cieszymy się, że tak poważny klient, jak INVEST-BANK również dołączył do tego grona” – mówi Aleksander Kania, dyrektor sprzedaży do klientów sektora usług finansowych w Oracle Polska.

http://www.computerland.pl
http://www.investbank.pl

Sylwester KozakComputerLand dla INVEST-BANK

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.