ComputerLand SA w Arabii Saudyjskiej

W dniu 26 maja 2004 roku ComputerLand SA podpisał z Yousef Ahmed Al-Gosaibi&Partners Co. Ltd porozumienie (Memorandum of understanding) dotyczące założenia spółki pod nazwą Al-Gosaibi ComputerLand Ltd., z siedzibą w Arabii Saudyjskiej.

Kapitał zakładowy spółki wyniesie 2.000.000 SAR (2.086.000 PLN). ComputerLand SA obejmie 51% udziałów w powoływanej spółce, obsadzi 3 z 5 stanowisk w Radzie Nadzorczej spółki oraz wyznaczy Dyrektora Generalnego. Pozostałe 49% udziałów obejmie Yousef Ahmed Al-Gosaibi&Partners Co. Ltd i obsadzi pozostałe 2 stanowiska w Radzie Nadzorczej spółki.

Al-Gosaibi ComputerLand Ltd. będzie prowadziła działalność w krajach Zatoki Perskiej. Spółka zajmie się wdrożeniami i integracją kompleksowych systemów informatycznych dla banków, przemysłu, sektora publicznego, opieki zdrowotnej, firm użyteczności publicznej oraz operatorów telekomunikacyjnych.
Al-Gasaibi ComputerLand Ltd. będzie pierwszą polsko-arabską joint-venture na terenie Arabii Saudyjskiej.

Partner ComputerLand SA – Spółka Yousef Ahmed Al-Gosaibi&Partners Co. Ltd należy do Grupy Gosaibi Group, w której skład wchodzi ponad 170 różnych firm. Grupa zajmuje się działalnością między innymi w sektorze spożywczym, bankowym, ubezpieczeniowym, chemicznym, transportowym oraz w branży turystycznej. To jedna z największych grup przemysłowych w Arabii Saudyjskiej, która zatrudnia ponad 3500 pracowników.

Rynek informatyczny Arabii Saudyjskiej, zamieszkiwanej przez 23 miliony osób, oceniany jest na 4 mld dolarów (tyle samo co w Polsce) z dynamiką wzrostową na poziomie kilkunastu procent rocznie.

http://www.computerland.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top