ComputerLand sprawdza bezpieczeństwo systemów

ComputerLand rozpoczął audyt bezpieczeństwa wybranych systemów informatycznych należących do Elektrociepłowni Warszawskich SA (EW S.A.) i Infonet – GZE.
Audyt realizuje zespół konsultantów spółki, który ma na swoim koncie podobne przedsięwzięcia dla kilkunastu instytucji i przedsiębiorstw w Polsce.

Przeprowadzenie audytu pozwoli na sprawdzenie bezpieczeństwa kluczowych systemów informatycznych Elektrociepłowni Warszawskich SA i Infonet – GZE pod kątem bezpieczeństwa danych. Podczas badania zostaną sprawdzone wszelkie zagrożenia i potencjalne miejsca, przez które można się włamać do systemu, zniszczyć lub skopiować dane.

Projekt, którego realizacja potrwa do końca lipca br. ma na celu ograniczenie ryzyka i podniesienie poziomu bezpieczeństwa, w celu efektywnej ochrony krytycznych zasobów obu instytucji. Jednocześnie systemy informatyczne mają zapewnić bezpieczny dostęp do przetwarzanych danych przy zachowaniu ich poufności.

Audytem bezpieczeństwa zostały objęte komputery użytkowników oraz przyłącza zewnętrzne: do Internetu i do sieci korporacyjnej GZE i sieci Vattenfall. Sprawdzona zostanie hermetyczność i spójność serwerów komunikacyjnych m.in. WWW i Proxy oraz serwerów zasobów sieciowych w tym serwery zasobowe, aplikacji i bazodanowe. Przebadane zostaną także m.in.: serwer RAS, procedury administracji systemami oraz dokumentacja projektowa. Dodatkowo zostanie wykonana analiza zabezpieczenia baz danych i aplikacji, m. in.: konta tworzone podczas instalacji, dostęp do aplikacji, limitowanie zasobów oraz możliwość dostępu do zasobów z zewnątrz.

http://www.computerland.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Mobile Trends Conference
04.03.2021 - 05.03.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry