ComputerLand wdrożył System Spectrum w Banku Ochrony Środowiska

Opublikowano: 8 stycznia 2004. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

ComputerLand S.A. zakończył wdrażanie Systemu Spectrum w Banku Ochrony Środowiska S.A. Umowa o wartości 4,3 mln złotych brutto podpisana została 17 stycznia 2003 roku i obejmowała realizację, wdrożenie i roczne serwisowanie Systemu Spectrum firmy Financial Sofware Systems (FSS). System wykorzystywany jest w warszawskiej centrali i w sieci oddziałów. Jest to pierwsze wdrożenie systemu Spectrum, jakie ComputerLand S.A. i Financial Software Systems przeprowadzili w Polsce. Szeroka gama funkcji związanych z operacjami komercyjnymi, które oferuje system Spectrum w tym: analizy ryzyka oraz funkcje STP (ang. Straight Through Processing), czynią z systemu idealne rozwiązanie z punktu widzenia rozwijających się banków na polskim rynku.

Sławomir Gołębiewski, Dyrektor Departamentu Skarbu BOŚ S.A., stwierdził, że „Bank Ochrony Środowiska wybrał Spectrum ze względu na zdolność tego systemu do ujęcia wszystkich potrzeb naszej gospodarki pieniężnej. Spectrum zapewnia nam wszechstronne i zarazem zintegrowane rozwiązanie systemu front-, middle- i back-office, które ogranicza nasze ryzyko operacyjne. A przy tym jest to jeden z nielicznych systemów, z którymi mieliśmy okazję się zapoznać, zawierających wbudowany moduł kontroli ryzyka.”

Bożena Więch, Dyrektor Departamentu Rozliczeń stwierdziła również, że „Jednolita obsługa transakcji STP wraz z interfejsami do pozostałych systemów, czyni system Spectrum bezpiecznym rozwiązaniem dla BOŚ S.A. przy stale rosnącej liczbie transakcji.”

Bank korzysta z Systemu Spectrum w związku z operacjami front-office, middle-office, i back-office prowadzonymi w obrocie walutami, hurtowymi transakcjami banknotowymi, operacjami rynku pieniężnego, obrocie obligacjami i transakcjami typu repo oraz transakcjami zabezpieczającymi, prowadzonymi w formie transakcji swapowych na stopy procentowe i transakcji związanych z wykorzystaniem instrumentów pochodnych.
System Spectrum został uruchomiony na platformie Microsoft Windows 2000, korzystając przy tym z bazy danych Microsoft SQL 2000.

http://www.computerland.pl

Sylwester KozakComputerLand wdrożył System Spectrum w Banku Ochrony Środowiska

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.