ComputerLand zwiększa przychody

Opublikowano: 18 sierpnia 2004. Kategoria: Rynek. Tagi:

II kwartał 2004 roku był dla Grupy ComputerLand kolejnym okresem wzrostu. Grupa zanotowała po raz kolejny dużą sprzedaż własnego oprogramowania (ponad 60% całej sprzedaży) i usług z nim związanych. ComputerLand rozwija też Grupę poprzez nowe akwizycje.

Grupa zanotowała 54% wzrost przychodów do poziomu 204 mln złotych. Zysk operacyjny był ponad dwukrotnie większy od zysku osiągniętego w II kwartale rok wcześniej i wyniósł 11,5 mln złotych. Wyraźnie wzrósł także zysk netto całej Grupy ComputerLand i osiągnął 3,6 mln złotych, w porównaniu z niewielką stratą rok wcześniej

W I półroczu Grupa ComputerLand nabyła udziały w kolejnych spółkach w ramach realizowanego procesu konsolidacji polskiego rynku informatycznego. Po zakupach udziałów w spółkach PB Polsoft i ARAM, w II kwartale do Grupy ComputerLand zostały włączone dwie nowe firmy: ZETO RODAN (udziały zakupił PB Polsoft) i GEOMAR SA.

http://www.computerland.pl

Sylwester KozakComputerLand zwiększa przychody

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.