Compuware Uniface 8.4

Firma Compuware poinformowała o wprowadzeniu na rynek Compuware Uniface 8.4, najnowszej wersji swojego ujednoliconego środowiska projektowania, tworzenia i wdrażania korporacyjnych aplikacji biznesowych.

Wprowadzone w nim rozszerzenia pomagają firmom stosować podejście oparte na architekturze zorientowanej na usługi (SOA – service-oriented architecture) w celu zwiększenia produktywności, ułatwienia integracji i maksymalnego wykorzystania inwestycji w dotychczasowe aplikacje.

Zastosowane w środowisku Compuware Uniface podejście SOA pomaga klientom skrócić czas tworzenia aplikacji. Ponadto chroni ono programistów przed złożonością aplikacji i pozwala im tworzyć bardziej uniwersalne usługi wielokrotnego użytku, które integrują się i współpracują z różnymi platformami, aplikacjami i technologiami. Środowisko Compuware Uniface 8.4 wzbogacono o możliwość wywoływania serwisów web (ang. web services), wdrożoną z wykorzystaniem protokołów XML i SOAP stanowiących branżowy standard w zakresie tego typu usług.

Umożliwia ona środowisku Compuware Uniface zarówno udostępnianie usług internetowych, jak i korzystanie z nich, zapewniając kompletne podejście SOA. Compuware Uniface 8.4 stanowi produktywne środowisko do projektowania i udostępniania ekonomicznych i adaptowalnych aplikacji korporacyjnych wielokrotnego użytku, pozwalając klientom na przejście na architekturę SOA.

“Przejście na architekturę SOA nie było efektem świadomej decyzji. Była to naturalna konsekwencja tego, co chcieliśmy zrobić” – powiedział Hans Vynckier, projektant aplikacji w firmie Datakor. “SOA nie jest dla nas standardem czy techniką – architektura ta stała się szybko sposobem na życie. I jest to sposób życia, do którego środowisko Compuware Uniface jest doskonale dopasowane.”

http://www.compuware.com

Wpisy promowane

Wydarzenia

dev.js Online #16
02.03.2021
Mobile Trends Conference
04.03.2021 - 05.03.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry