Comtica reprezentowała Polskę w Londynie

Opublikowano: 12 maja 2003. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , ,

W dniach 7 i 8 maja br. w Londynie odbyła się konferencja Portal Strategist 2003 największe tego typu spotkanie poświęcone wykorzystaniu portali korporacyjnych w nowoczesnym biznesie. Comtica wzięła w nim udział jako jedyna firma z tej części Europy. Już wkrótce warszawska spółka informatyczna zamierza w Wielkiej Brytanii otworzyć swój pierwszy oddział.

Podczas dwudniowej konferencji ponad czterdzieści firm zainteresowanych rozwiązaniami portalowymi miało możliwość prowadzenia rozmów handlowych z największymi światowymi dostawcami. Comtica po raz pierwszy wystąpiła w gronie najbardziej znanych firm oferujących rozwiązania portalowe – podczas konferencji swoje oferty przedstawiały m.in. Plumtree i Vigniette.

-Udział Comtica w tegorocznym Portal Strategist to dowód, że funkcjonalność naszego portalu osiągnęła poziom, który może znaleźć uznanie największych światowych koncernów. W Anglii potrzeby na tego typu rozwiązania są bardzo duże, a klienci precyzyjnie określają wymagania i potrzeby. Popyt wymusza bardziej agresywna konkurencja i presja na efektywniejsze zarządzanie kosztami – mówi Paweł Laskowski, prezes Comtica.

Na zachodnich rynkach narasta trend masowego zastępowania aplikacji opartych o model klient – serwer rozwiązaniami Webowymi. Aplikacje sieciowe niosą wiele korzyści, jedno hasło daje łatwy i szybki dostęp do informacji rozproszonych w wielu systemach, zarządzanie komunikacją i pracą grupową jest łatwiejsze, a systemy są tańsze zarówno w procesie wdrożenia jak i administracji. Niezrównaną zaletą jest także zdolność portalu do kształtowania go pod kątem taksonomii (udzielanie użytkownikowi informacji w odpowiednim kontekście).

Podczas konferencji Portal Strategist Comtica nawiązała kontakt z europejskimi koncernami z sektora finansowego, szkolnictwa wyższego, reklamy i mediów. Możliwość bezpośredniego kontaktu z potencjalnymi klientami i rozpoczęcie rozmów handlowych dały firmie bazę do stworzenia pierwszego zagranicznego oddziału. Comtica od niedawna koordynuje pracę swoich przedstawicieli w Anglii, ale w najbliższym czasie planuje powołać do życia biuro i realizować strategię aktywnej sprzedaży.

– Pomimo że na początku podchodzono do nas z dystansem, po prezentacji naszego portalu i dotychczasowych przedsięwzięć, nasza oferta cieszyła się dużym uznaniem. Można powiedzieć, że przyjęto nas wręcz entuzjastycznie, a londyńskie spotkania otworzyły nam drzwi do wielu poważnych rozmów handlowych. Nie ukrywam, że to właśnie zrealizowane projekty dla międzynarodowych klientów najbardziej uwiarygodniają nas w oczach zagranicznych kontrahentów – mówi Paweł Laskowski.

W ciągu ostatniego roku warszawskiej firmie udało się pozyskać takich klientów jak Medicover, Canal+, Energis, HP, Samsung. Zarząd firmy wierzy, że równie skutecznie można wdrażać autorskie rozwiązania za granicą.

http://www.comtica.pl

Sylwester KozakComtica reprezentowała Polskę w Londynie

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.