Contium i Empathy łączą siły – powstaje duży gracz na rynku usług dla e-biznesu

Z połączenia firm Contium oraz Empathy powstaje Grupa Unity. Ma to być największa w Polsce spółka świadcząca usługi wdrożeń IT i e-marketingu dla e-commerce.

Po połączeniu Grupa Unity będzie dysponować sporym portfolio zrealizowanych projektów e-commerce dla średnich i dużych przedsiębiorstw: blisko 50 wdrożeń, zatrudnieniem na poziomie 200 osób. W ramach Grupy Unity działać również będzie agencja interaktywna Internet Designers. W efekcie połączenia spółka Unity będzie zarządzać markami Empathy, Contium oraz Internet Designers, a jednocześnie stanie się inwestycyjnym kontenerem Grupy.

Ta transakcja to wyraźny sygnał, że branża e-commerce dojrzewa oczekując jeszcze wyższych standardów obsługi i silnego wsparcia technologicznego. Działając jako jedna firma z wykorzystaniem synergii pomiędzy naszymi zespołami, będziemy w stanie zapewnić kompleksowe usługi zarówno dla średnich, jak i dużych graczy na rynku – powiedział Tomasz Wesołowski, obecnie dyrektor zarządzający w Empathy – Internet Software House.

Contium i Empathy łączą siły – powstaje duży gracz na rynku usług dla e-biznesu 1

Spółka będzie koncentrować się na produkcji i rozwoju autorskiego oprogramowania zarówno w segmencie e-commerce jak i aplikacji dedykowanych. W tym obszarze zostanie wykorzystane dotychczasowe doświadczenie Empathy, działającego jako Internet Software House. Marka Contium skupiona będzie na usługach doradztwa, wdrożeń i kompleksowej obsługi e-commerce, również w modelu success fee oraz oferowaniu rozwiązań dla sprzedaży wielokanałowej i elektronicznego środowiska pracy. Internet Designers natomiast będzie rozwijać ofertę w obszarze e-marketingu i promocji, ze szczególnym naciskiem na user experience, social media, rozwiązania mobilne i SEO/SEM.

Spółka kontynuować będzie także dotychczasową działalność edukacyjną prowadzoną obecnie pod marką Akademii Empathy.

Powstanie Grupy Unity wyprzedza zmiany konsolidacyjne, które zaszły już na bardziej dojrzałych rynkach, stawiając nas na rynku polskim na pozycji lidera. Jako spółka Unity nie wykluczamy także akwizycji i inwestycji w spółki działające na szeroko rozumianym rynku usług dla e-commerce – dodał Piotr Wrzalik, obecnie wiceprezes zarządu ds. rozwoju w Contium.

Zarząd spółki Unity utworzą dotychczasowe osoby zarządzające Empathy oraz Contium. Siedziba spółki będzie zlokalizowana we Wrocławiu.

Grupa planuje również znaczny wzrost zatrudnienia – jeszcze w tym roku firma chce zatrudnić blisko 20 nowych osób, głównie na stanowiskach programistycznych, zarówno w Krakowie, jak i we Wrocławiu. Zarząd nowopowstałej spółki nie wyklucza również rozszerzenia działalności o inne rynki europejskie.

Wpisy promowane

  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...
  • Ezoteryka a karty Tarota
    Stawianie Tarota to praktyka, którą wykorzystuje bardzo wiele osób. Jest to jeden ze sposobów, który umożliwia sprawdzenie tego co nas ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry