Crowley buduje monitoring dla Piekar Sląskich

Firma Crowley Data Poland, operator telekomunikacyjny, wiodący dostawca usług transmisji danych, usług głosowych oraz dostępu do Internetu w Polsce, poinformowała o wygraniu przetargu nieograniczonego na wykonanie monitoringu wizyjnego miasta Piekary Śląskie. Crowley Data Poland będzie odpowiedzialny za wykonanie i wdrożenie projektu monitoringu. System obejmie 10 kamer monitorujących zainstalowanych w kluczowych punktach miasta oraz pełną infrastrukturę telekomunikacyjną i informatyczną. System zostanie wdrożony w ciągu najbliższych 3 miesięcy.

Statystki pokazują, że systemy monitoringu wdrożone przez firmę Crowley Data Poland w takich miastach jak Radom czy Zielonka zdecydowanie podwyższają poziom bezpieczeństwa mieszkańców. Systemy takie umożliwiają służbom porządkowym szybką i skuteczną reakcję w przypadku naruszenia porządku prawnego. Cyfrowe systemy monitoringu są jednym z elementów budowy Systemu Bezpieczeństwa Obywateli w Polsce. Wielozadaniowe sieci regionalne dla Jednostek Samorządu Terytorialnego, projektowane i realizowane przez firmę Crowley, usprawniają zarządzanie w ramach struktur administracji lokalnej – pozwalają również poprawić bezpieczeństwo obywateli. Ponadto sieci teleinformatyczne umożliwiają wdrożenie nowych usług dla mieszkańców z wykorzystaniem aplikacji internetowych takich jak e-urząd, e-edukacja tym samym stwarzając szanse na zrównoważony rozwój regionów.

„Systemy monitoringu wizyjnego stanowią kluczową inwestycję dla miast, dzięki której miasto jest w stanie podnieść poziom bezpieczeństwa mieszkańców. Crowley od wielu lat współpracuje z administracją publiczną, realizując kompleksowe systemy sieci regionalnych dla Jednostek Samorządu Terytorialnego. Nasze doświadczenie oraz poziom i bezpieczeństwo świadczonych usług świadczą o tym, że jesteśmy zaufanym i kompetentnym partnerem dla instytucji publicznych,” powiedział Artur Brosch, dyrektor Regionu Południe w Crowley Data Poland.

System monitoringu wizyjnego w Piekarach Śląskich jest oparty na bezprzewodowej transmisji sygnałów z 10 kamer w paśmie 5,47-5,725GHz. Zainstalowane oprogramowanie do obsługi systemu pozwala na pełny dozór nad systemem wideo, zapis i podgląd obrazu z wybranych kamer w dowolnym formacie. Ponadto system zarządza zdarzeniami alarmowymi według ustalonych scenariuszy, tworzy mapy oraz umożliwia współpracę z modułem cyfrowej rejestracji (NVR).

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top