CROWLEY ZAPEWNIA ZDALNY DOSTĘP DO ZASOBÓW FIRMOWYCH

Opublikowano: 10 lipca 2006. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Firma Crowley Data Poland, operator telekomunikacyjny, wiodący dostawca usług transmisji danych, usług głosowych oraz dostępu do Internetu w Polsce, wprowadził nową usługę, Crowley Remote, która zapewnia bezpieczny, zdalny dostęp do zasobów korporacyjnych firm (LAN).

Usługa Crowley Remote umożliwia bezpieczne korzystanie z informacji i aplikacji firmowych z każdego miejsca na świecie, w którym jest dostęp do Internetu. Usługa została stworzona z myślą o mobilnych pracownikach, agentach lub kooperantach, a także o blisko współpracujących firmach, które  mogą udostępniać sobie nawzajem bezpieczne kanały komunikacji.

„Rozwiązania mobilne cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Z usług telefonii 3 generacji korzysta już ponad 100 000 abonentów. W I kwartale 2006 r. sprzedaż notebooków przekroczyła 160 tys. szt., a w najbliższym czasie przewyższy sprzedaż komputerów stacjonarnych. Coraz szersze grono pracowników potrzebuje dostępu do firmowych danych i aplikacji spoza siedziby firmy – z domu, z hotelu, podczas podróży itp., więc możliwość pozostania w łączności z firmą i bezpiecznej pracy poza biurem ma dla wielu przedsiębiorstw strategiczne znaczenie”, powiedziała Agata Habierska, Kierownik Produktu ds. Transmisji Danych w firmie Crowley Data Poland.

Usługa Crowley Remote polega na zestawieniu bezpiecznego połączenia pomiędzy zdalnym użytkownikiem, a siecią korporacyjną w jego firmie. Użytkownik łączy się z Internetem korzystając z typowego Urządzenia Dostępowego takiego, jak np. komputer stacjonarny, notebook, PDA lub Smartphone, wyposażonego w odpowiednie oprogramowanie. Po uwierzytelnieniu użytkownika przy pomocy loginu i hasła tworzone jest bezpieczne połączenie pomiędzy Urządzeniem Dostępowym,
a Koncentratorem IPSec, zainstalowanym w sieci firmy Crowley. Wszystkie informacje przesyłane tym połączeniem przez Internet są szyfrowane przy pomocy algorytmu 3DES. Natomiast połączenie pomiędzy Koncentratorem, a siecią klienta wykorzystuje technologię MPLS.

Każdemu z użytkowników Crowley Remote zakładane jest osobne Konto Dostępowe. Firma korzystająca z usługi Crowley Remote jest rozliczana na podstawie zadeklarowanej, maksymalnej liczby równoczesnych połączeń z siecią firmową a nie ze względu na liczbę możliwych stanowisk (Kont Dostępowych). Dzięki temu Crowley Remote jest jedną z najtańszych usług dostępowych w technologii IPSec na polskim rynku.

Sylwester KozakCROWLEY ZAPEWNIA ZDALNY DOSTĘP DO ZASOBÓW FIRMOWYCH

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.