Cyberwojna przeciw Izraelowi

Opublikowano: 21 listopada 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Zaostrzający się konflikt izraelsko–palestyński przenosi się do sieci. W kolejnym cyberataku ucierpiał wiceminister Izraela.

Grupa hakerska ZCompanyHackingCrew (ZHC) zaatakowała szereg kont należących do izraelskiego wiceministra Silvana Shaloma. Przechwycili m.in. konto na Facebooku, Twitterze, YouTube i bloga na platformie Blogger. Przekonują również, że uzyskali dostęp do skrzynki Gmail i grożą udostępnieniem korespondencji polityka.

ZHC odcina się wyraźnie od grupy Anonymous. Przekonuje, że motywacją jej działania jest solidarność z mieszkańcami Strefy Gazy.

Przejęty fanpage polityka na Facebooku już nie działa, za to na jego profilu na Twitterze można przeczytać komunikaty wysyłane przez członków ZHC.

https://twitter.com/SilvanShalom/status/271068775086948352

Działa również przejęte konto na YouTube.

Cyberwojna przeciw Izraelowi 1

To nie pierwszy atak hakerów na Izrael w ostatnich dniach. W piątek członkowie grupy Anonymous zaatakowali 650 stron internetowych, kasując bazy danych oraz wykradając adresy mailowe i hasła. Przejęta zostać miała także lista adresowa 3 tys. osób wspierających Izrael finansowo. Pakistańscy hakerzy zaatakowali zaś w poniedziałek izraelskie strony należące do BBC, Intela, Microsoftu, MSN czy Phillipsa.

Dawid ZarazińskiCyberwojna przeciw Izraelowi

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.