Cyfrowa telewizja w 3 tys. francuskich miast

Cisco Systems poinformowało, że neuf telecom, jedna z wiodących francuskich firm telekomunikacyjnych uruchamia w 3 tys. francuskich miast dostęp do zaawansowanych multimedialnych usług szerokopasmowych. Jest to punkt zwrotny w rozwoju usług szerokopasmowych we Francji oraz najbardziej ambitne przedsięwzięcie tego typu w Europie.

W listopadzie zeszłego roku neuf telecom uruchomił cyfrową telewizję wysokiej jakości emitowaną za pośrednictwem łączy szerokopasmowych (DSL). Poza 70 kanałami cyfrowej telewizji operator wkrótce uruchomi dodatkowe usługi szerokopasmowe opierające się na technologii ADSL+. Do końca ubiegłego roku neuf telecom udało się znacznie powiększyć swój udział w rynku dostępu szerokopasmowego we Francji. Z jej usług ADSL korzysta obecnie 700 tys. osób, co daje jej trzecią pozycję na lokalnym rynku.

neuf telecom oparł swoje przedsięwzięcie na technologii Cisco IO Next-Generation Network (IP NGN). Technologia ta pozwala na inteligentną dystrybucję cyfrowego sygnału wideo wraz z szeregiem najbardziej zaawansowanych usług multimedialnych. Do budowy infrastruktury wykorzystano routery Cisco 7600, przełączniki Catalyst 3000 oraz oprogramowanie Cisco IOS wspomagające zarządzanie siecią i optymalizację jej pracy.

neuf telecom uzyskał w 2003 roku sprzedaż w wysokości 992 milionów euro. Firma zamknęła pierwszą połowę roku 2004 zwiększając sprzedaż o 24%, do 564 milionów euro.

http://www.cisco.com

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top