Cyfrowa TV z Aster

Do końca grudnia br. ASTER, największa sieć internetowa i kablowa w Warszawie, zakończy pełne testy techniczne telewizji cyfrowej w kablu. Wraz z wprowadzeniem nowej technologii w ASTER pojawi się multipleks HBO – HBO Maxpak.

Telewizja cyfrowa w kablu, którą ASTER włączy pilotażowo od połowy grudnia br., a komercyjnie zacznie oferować swoim Klientom już od początku 2004 roku, jest pierwszą tego typu usługą w Polsce. Podobne rozwiązania działają od kilku lat w krajach Europy Zachodniej i USA, wyznaczając standardy rozwoju nowoczesnej telewizji kablowej na świecie.

Wprowadzenie telewizji cyfrowej do kabla w sieci ASTER jest odpowiedzią na oczekiwania Klientów firmy związane przede wszystkim z wzbogaceniem oferty programowej oraz dostępem do nowoczesnych usług. Wykorzystanie dekoderów cyfrowych początkowo pozwoli na zaoferowanie Klientom programów Premium w cyfrowej jakości obrazu i dźwięku.

Pierwszym kanałem Premium w ofercie ASTER będzie multipleks HBO – HBO Maxpak, który składa się z dwóch programów: HBO oraz HBO2. Dzięki transmisji cyfrowej Klienci ASTER będą mogli odbierać oba kanały w polskiej lub oryginalnej wersji językowej oraz skorzystać z wielu innych funkcji jak np. przypomnienie o audycjach do obejrzenia lub nagrania, czy ustawienie tzw. kontroli rodzicielskiej.

Dostęp do HBO Maxpak w nowej technologii będzie możliwy po:
– wymianie używanego obecnie filtra analogowego na cyfrowy dekoder – dla wszystkich Klientów, którzy korzystają aktualnie z programu HBO. Proces ten jest zaplanowany na cały rok 2004,
– zakupie usługi przez tych Klientów, którzy obecnie nie korzystają jeszcze z programu HBO.

W przyszłości dekodery cyfrowe umożliwią świadczenie zupełnie nowych usług jak np. filmy na żądanie (video on demand), płać i oglądaj (pay per view) czy też odbiór dodatkowych pakietów tematycznych (extended basic).

Po zakończeniu testów technicznych zostaną ustalone wszystkie szczegóły dotyczące nowej oferty oraz samego procesu wymiany dekoderów z analogowych na cyfrowe.

http://www.aster.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top