Czego jeszcze nie wiecie o Kim Dotcomie?

Kim Dotcom, a właściwie Kim Schmitz, to założyciel Megaupload. Serwis został zamknięty przez FBI, a sam Kim Dotcom aresztowany. Kim jest twórca Megaupload? I po co potrzebny jest mu… czołg?

Założyciel Megaupload wielokrotnie był oskarżany i skazywany za piractwo i inne nadużycia. Niemniej jednak wciąż mieszkał spokojnie w Nowej Zelandii gdzie prowadził życie prawdziwego bogacza. W momencie zamknięcia jego serwisu Megaupload przez FBI, wydano nakaz aresztowania Kima Dotcoma. Kilka dni temu został on schwytany we własnej wilii przez nowozelandzką policję. Funkcjonariusze wkroczyli do jego wartej 24 mln dolarów posiadłości „Mansion Dotcom” na przedmieściach Auckland.

Czego jeszcze nie wiecie o Kim Dotcomie? 1Kim Dotcom od lat robił karierę w internecie, nie zawsze legalnymi metodami. Na jego koncie znajdują się wyroki za przywłaszczenia, wyłudzenia kredytów, hackerstwo, piractwo, paserstwo i tzw. insider trading. Konflikty z prawem nie przeszkodziły mu w zdobyciu i utrzymaniu przez lata statusu milionera. Prowadził ekstrawagancki styl życia. W jego posiadaniu były jachty, prywatne samoloty, drogie samochody, dzieła sztuki, a nawet sztuczne żyrafy w ogromnym ogrodzie wokół jego posiadłości. Ciekawostką jest to, że Kim Dotcom zamówił sobie nadmuchiwaną, wierną replikę czołgu T-72. Nie zdążył jej odebrać, ponieważ został aresztowany. Teraz stoi ona przed jego willą.

Czego jeszcze nie wiecie o Kim Dotcomie? 2

Kim Dotcom często umieszczał w sieci swoje zdjęcia z egzotycznych wakacji, z pięknymi kobietami i znanymi ludźmi. Był zapalonym fanem motoryzacji. Policjanci w jego domu w Nowej Zelandii ujrzeli m.in. 15 Mercedesów, Maserati, oraz Rolls-royce`a. To tylko niektóre samochody, będące w posiadaniu Kim Dotcoma.

W 2005 roku Kim Dotcom wpadł na pomysł założenia serwisu będącego platformą darmowej wymiany filmów, muzyki, programów i innych plików. Tak powstało Megaupload, które bardzo szybko zdobywało nowych zarejestrowanych użytkowników. Dziś jest ich około 150 mln. Po sukcesie Megaupload, Kim Dotcom założył kolejne serwisy, m.in. witrynę Megavideo oraz Megalive.

Aresztowania Kim Dotcoma dokonano podczas jego 38. urodzin, jakie świętował w swojej wilii w Auckland. Wraz z nim aresztowano trzech innych pracowników Megaupload – Brama van der Kolka, Finna Batato i Mathiasa Ortmanna.

Kim Dotcom wynajął już najlepszych prawników w Nowej Zelandii i USA do swojej obrony. W jego imieniu będzie występował były prawnik Billa Clintona, Robert Bennett. Obyły się już pierwsze rozprawy o ekstradycję Kima Dotcoma z Nowej Zelandii do Stanów Zjednoczonych. Sprawę prowadzi sędzia David McNaughton. Nie zgodził się on na wypuszczenie milionera za kaucją z aresztu, tłumacząc, że ma on zbyt szerokie możliwości ucieczki z kraju. Dotcom uzyskał już paszporty na trzy różne nazwiska, więc zdobycie czwartego nie będzie żadnym problemem. Po opuszczeniu aresztu może on uciec z Nowej Zelandii drogą morską lub prywatnym samolotem.

Milionerowi postawiono zarzut posiadania nielegalnej broni palnej, z którą zamknął się w swoim bunkrze przy sypialni w posiadłości pod Auckland, kiedy funkcjonariusze nowozelandzkiej policji wkroczyli do willi.

Sprawa zamknięcia serwisu Megaupload nie schodzi z pierwszych stron gazet w USA. Pojawiają się głosy sprzeciwu wobec działań amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości. Wiele plików utrzymywanych na serwerach Megaupload miało charakter całkowicie prywatny i nie łamało praw autorskich. Użytkownicy serwisu, którzy wykorzystywali go do celów osobistych, nie może już korzystać z własnych plików. Nie wykluczają oni pozwania FBI za niesłuszne zablokowanie dostępu.

Wpisy promowane

  • Na czym polega obsługa kadrowo-płacowa?
    Pracownicy będący podstawą każdego biznesu, wymagają umiejętnego i sprawnego zarządzania. Bez tego żaden pracodawca nie będzie w stanie zapewnić swojemu ...
  • Nadzór nad pracownikami terenowymi w firmie
    Kontrola pracy w terenie ma korzystny wpływ na efektywność podejmowanych działań. Dzięki nadzorowi przedsiębiorstwa mogą skuteczniej wykrywać ewentualne nieprawidłowości oraz ...

Wydarzenia

IT w Ubezpieczeniach
09.12.2021
Pytech Summit 2021
09.12.2021
Kongres Bezpieczeństwa Sieci
16.12.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry