Czwarta edycja Storage Day

Opublikowano: 7 maja 2004. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , , ,

19 maja po raz czwarty spotkają się w Warszawie polskie firmy integracyjne, specjalizujące się we wdrożeniach rozwiązań ochrony danych.

Storage Day to jednodniowe bezpłatne seminarium organizowane od 2001 roku przez Veracomp, specjalizowanego dystrybutora rozwiązań teleinformatycznych. Tegoroczna, czwarta edycja będzie szczególna, ponieważ związano ją z obchodami 5 urodzin działu serwerów i pamięci masowych Veracomp.

„Storage Day zawsze był – i w dalszym ciągu jest – inicjatywą, której celem jest przybliżenie trendów ochrony danych integratorom systemów IT w Polsce.” – powiedział Mirosław Chełmecki, dyrektor działu serwerów i pamięci masowych Veracomp – „W ciągu minionych lat znacznie wzrosła wśród polskich przedsiębiorców świadomość konieczności zabezpieczania danych przed ich zniszczeniem w wyniku awarii, uszkodzenia systemu, włamania czy pożaru. Coraz większa ilość danych w firmach, popularność handlu i bankowości elektronicznej oraz powszechniejsza dostępność usług publicznych w internecie sprawiają, że potrzebny jest ciągły rozwój systemów do zabezpieczania danych.”

IV edycję Storage Day rozpocznie prezentacja Rachel O’Donnell z firmy Raidtec. Jej tematem będą zaawansowane systemy do przechowywania i przetwarzania zasobów informacji w średnich i dużych przedsiębiorstwach. O rozwiązaniach w zakresie zabezpieczania danych skrojonych na miarę firm różnej wielkości – opowie Michael Hieke, przedstawiciel Qlogic Corporation. Tworzenie kopii zapasowych danych z wykorzystaniem urządzeń Tandberg Data omówi jej przedstawiciel Arthur Kilian. Nowością tegorocznej edycji Storage Day będą rozwiązania HP w zakresie zarządzania cyklem życia informacji ILM (Information Lifecycle Management). W programie Storage Day znalazły się również zagadnienia ochrony systemu informatycznego przed niebezpiecznymi plikami (np. Java i ActiveX) pobieranymi z internetu. Przedstawione też zostanie oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych i archiwizacji firmy Computer Associates.

Uczestnicy Storage Day dowiedzą się również o możliwościach wdrażania tanich macierzy dyskowych firmy Proware Technology. Część merytoryczną zakończy przegląd macierzy iSCSI i Fibre Channel dla sieci SAN firmy Adaptec.

Na zakończenie spotkania wręczone zostaną nagrody dla firm integratorskich wyróżniających się w zakresie popularyzacji rozwiązań ochrony danych na rynku polskim. Przedsiębiorstwa zostaną nagrodzone w kategoriach: „Najwyższa sprzedaż”, „Najbardziej nowatorskie wdrożenie” oraz „Najbardziej błyskotliwy debiut na rynku”. Obchodom 5 urodzin działu serwerów i pamięci masowych Veracomp towarzyszyć będzie także wieczór filmowy, na który złożą się pokazy taneczne i występy zespołów artystycznych.

Patronem medialnym tegorocznej edycji Storage Day jest Computer Reseller News Polska.

Veracomp przygotowuje Storage Day od 2001 roku. W poprzednich edycjach wzięło udział łącznie blisko 350 przedstawicieli polskich firm integratorskich.

http://www.veracomp.pl/storage_day

Sylwester KozakCzwarta edycja Storage Day

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.