Czy Święty Mikołaj będzie w tym roku oszczędny?

Podczas tegorocznych zakupów świątecznych Polacy użyją Internetu przede wszystkim do porównania cen produktów. Jednak aż 33% młodych ludzi zadeklarowało, że kupi w tym roku świąteczne prezenty w Internecie – wynika z raportu firmy doradczej Deloitte. Szukając świątecznych prezentów polscy konsumenci najczęściej będą przeglądać serwisy aukcyjne, odwiedzi je 65% klientów oraz porównywarki cenowe, z których skorzysta 64% internautów.

Głównym powodem, dla którego polscy konsumenci nie zrobią zakupów w sieci pozostaje przyzwyczajenie do oglądania produktów „na żywo”. Tak deklaruje 77% respondentów. Dodatkową barierą w internetowych zakupach jest obawa przez bezpieczeństwem takich transakcji, co deklaruje 60% badanych. Deloitte zbadał także między innymi, ile w tym roku Polacy przeznaczą na zakup prezentów, co kupią oraz co chcieliby dostać pod Choinkę.

Raport Deloitte o świątecznych zwyczajach zakupowych Polaków na tle mieszkańców innych krajów europejskich zostanie zaprezentowany 12 listopada.

Wpisy promowane

Najnowsze wpisy

Scroll to Top