Darmowe zakupy w AppStore dzięki rosyjskiemu hakerowi

Opublikowano: 16 lipca 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Rosyjski programista zademonstrował sposób na dokonywanie zakupów wewnątrz aplikacji, bez ponoszenia za nie opłat.

Darmowe zakupy w AppStore dzięki rosyjskiemu hakerowi 1Rosyjski programista Alexey V. Borodin, opublikował sposób na złamanie zabezpieczeń systemu zakupów typu in-app w systemie iOS. Metoda wymaga tylko kilku zmian w konfiguracji urządzenia, nie trzeba przeprowadzać tzw. jailbreaku.

Po przystosowaniu urządzenia, wszystkie zapytania dotyczące zakupów z poziomu aplikacji są przesyłane na serwer prowadzony przez hakera, a nie na serwery firmy Apple. Dzięki temu, opłaty za zakupy nie są pobierane. Autor metody informuje, że opisywana działa ona na wszystkich urządzeniach z iOS od wersji 3.0 wzwyż.

W serwisie YouTube był dostępny film, przedstawiający iPhone’a z zainstalowaną testową wersją iOS 6, na którym można było zobaczyć sposób działania tej metody. Film został już usunięty „z powodu otrzymania roszczeń dot. praw autorskich przez Apple, Inc.”.

Redaktorzy portalu theverge.com otrzymali poniższy komentarz od Apple:

Bezpieczeństwo App Store jest dla nas i społeczności programistów wyjątkowo ważne. Bardzo poważnie traktujemy wszystkie zgłoszenia dotyczące nieuczciwej działalności i wnikliwie je badamy.

Michał NewiakDarmowe zakupy w AppStore dzięki rosyjskiemu hakerowi

Podziel się!

O autorze

michal