Dialog rozbudowuje łącza internetowe

Dialog rozszerza swoją umowę z TELEGLOBE. Dzięki temu dostęp do światowych zasobów Internetu będzie znacznie szybszy.

Telefonia Dialog SA podpisała z TELEGLOBE – największym międzynarodowym dostawcą internetu – umowę o rozszerzeniu łącza do światowych zasobów sieci www. Dotychczasowa przepustowość łącza zostanie dwukrotnie zwiększona – do wielkości 68 Mb/s. Nowe łącze zostanie zestawione do końca marca br. Już w kwietniu abonenci internetowi odczują znaczne zwiększenie prędkości transmisji danych.

Liczba abonentów internetowych DIALOGU przekroczyła 40 tysięcy. „Aby zapewnić im wyższą prędkość transmisji danych zdecydowaliśmy się na rozbudowę dotychczasowej struktury sieci połączeń. Maksymalne poszerzenie wyjścia naszej sieci na świat gwarantuje wysoką jakość naszej usługi i redukcję opóźnień pakietów do minimum” – mówi Jarosław Janiszewski, wiceprezes ds. techniki.

Współpraca pomiędzy Dialogiem i TELEGLOBE rozpoczęła się w lutym 2001 roku. 1 marca 2001 r. zostało zestawione łącze z węzłem dostępowym we Frankfurcie.

TELEGLOBE jest międzynarodowym operatorem telekomunikacyjnym obecnym na rynku telekomunikacyjnym od ponad 50 lat. Posiada jedną z największych ogólnoświatowych sieci światłowodowych. Specjalizuje się w obsłudze innych operatorów telekomunikacyjnych: ma wśród swoich klientów ponad 300 operatorów telefonicznych (stacjonarnych i komórkowych), 800 operatorów transmisji danych, ISP i content providers – oraz klientów w ponad 100 krajach na całym świecie. Usługi dostępne w sieci TELEGLOBE obejmują: usługi głosowe (również Voice over IP), dostęp do internetu, usługi transmisji danych (ATM, FR, IPL), dostęp satelitarny, inne usługi operatorskie.

http://www.dialogok.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Code Europe
10.06.2024 - 11.06.2024
I ❤ business & HR
11.06.2024 - 12.06.2024

Najnowsze wpisy

DIALOG rozbudowuje łącza internetowe

Telefonia Dialog Spółka Akcyjna podpisała z Teleglobe – największym międzynarodowym dostawcą internetu, umowę o rozszerzeniu łącza do światowych zasobów sieci www. Dotychczasowa przepustowość łącza zostanie dwukrotnie zwiększona – do wielkości 68 Mb/s. Nowe łącze zostanie zestawione do końca marca br. Już w kwietniu abonenci internetowi odczują znaczne zwiększenie prędkości transmisji danych.

Liczba abonentów internetowych Dialogu przekroczyła 40 tysięcy. „Aby zapewnić im wyższą prędkość transmisji danych zdecydowaliśmy się na rozbudowę dotychczasowej struktury sieci połączeń. Maksymalne poszerzenie wyjścia naszej sieci na świat gwarantuje wysoką jakość naszej usługi i redukcję opóźnień pakietów do minimum” – mówi Jarosław Janiszewski, wiceprezes ds. techniki.

Współpraca pomiędzy Dialogiem i Teleglobe rozpoczęła się w lutym 2001 roku. 1 marca ub.r. zostało zestawione łącze z węzłem dostępowym we Frankfurcie. Teleglobe jest międzynarodowym operatorem telekomunikacyjnym obecnym na rynku telekomunikacyjnym od ponad 50 lat. Posiada jedną z największych ogólnoświatowych sieci światłowodowych. Specjalizuje się w obsłudze innych operatorów telekomunikacyjnych: ma wśród swoich klientów ponad 300 operatorów telefonicznych (stacjonarnych i komórkowych), 800 operatorów transmisji danych, ISP i content providers – oraz klientów w ponad 100 krajach na całym świecie. Usługi dostępne w sieci Teleglobe obejmują: usługi głosowe ( również Voice over IP), dostęp do internetu, usługi transmisji danych (ATM, FR, IPL), dostęp satelitarny, inne usługi operatorskie.

Od września oferta internetowa DIALOGu rozszerzyła się o łącza stałe: DIALNET S 128 i DIALNET S 2000 oraz DIALNET minisieć – rodzaj „symulowanego” łącza stałego, w którym do komputera abonenta dołączony zostaje router umożliwiający tworzenie sieci komputerowych wewnątrz firmy lub osiedla. Są to pierwsze w Polsce łącza stałe z gwarancjami serwisu (SLA).

http://www.dialogok.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Code Europe
10.06.2024 - 11.06.2024
I ❤ business & HR
11.06.2024 - 12.06.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top