DIALOG rozwija nowy kanał sprzedaży

Telefonia DIALOG nabyła od Sovereign Capital S.A. pakiet 90% akcji spółki Vivid.pl prowadzącej sklep internetowy. Łączna wartość transakcji nabycia aktywów wynosi 2,15 mln złotych i została zrealizowana w całości ze środków własnych Telefonii Dialog SA.
Decyzja o nabyciu Vivid pl S.A. jest konsekwencją przyjętej przez operatora strategii zakładającej rozszerzenie oferty produktowej  na dynamicznie rozwijającym się rynku e-commerce.  Inwestycja wpisuje się w naturalny proces konwergencji, coraz bardziej widoczny na rynku teleinformatycznym. Tradycyjna telefonia to za mało dla współczesnego klienta – oczekuje on od swojego dostawcy szerokiej oferty, od medium po sprzęt do jego wykorzystania; słowem jak najszerszy pakiet w jednym rachunku. Abonent staje się po prostu klientem.

„A więc trochę tak jak w naszej misji: zaczęliśmy od telefonii, ale przecież dialog jest nieograniczony. Inwestycja w renomowany sklep internetowy to jeden ze sposób docierania do potencjalnych klientów” – mówi Sławomir Szych, prezes zarządu Telefonii Dialog. „Popularność tej formy zakupów dynamicznie rośnie, również w naszym kraju. Jest prosta, szybka, wygodna, a przede wszystkim spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa. Jestem przekonany, że udostępnienie w jednym miejscu szerokiej oferty usług teleinformatycznych z możliwością zakupu niezbędnego sprzętu, a wszystko obudowane systemem rabatów i promocji, spotka się z zainteresowaniem klientów” – dodaje prezes Szych.

Zakup zorganizowanego przedsiębiorstwa – ze sprawdzonym know-how, uznaną marką, renomowaną pozycją rynkową, wypracowanymi kanałami dostaw i dystrybucji – pozwala szybko i praktycznie bez ryzyka zaistnieć w nowym obszarze, wykorzystując go zarówno jako nowy kanał sprzedaży i kontaktu z klientem, jak i jako poszerzenie i uatrakcyjnienie dotychczasowego zakresu usług.
Trwają prace związane z opracowaniem szczegółów komercyjnej oferty. Uzupełnienie asortymentu sklepu Vivid.pl usługami Dialogu powinno nastąpić jeszcze w tym roku.

www.dialog.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Shopper Day 2021
26.10.2021
Expert Summit 2021
04.11.2021
Forum Gospodarki Cyfrowej
09.11.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry