Digital Avenue przejmuje serwis społecznościowy jakja.pl

Digital Avenue notowana na warszawskiej giełdzie grupa kapitałowa skupiająca spółki internetowe działające w sektorach: lifestyle i rozrywka przejęła serwis społecznościowy jakja.pl.

Jakja.pl to miejsce spotkań użytkowników poszukujących w Internecie osób podobnych do siebie. Zarejestrowani użytkownicy mogą rozwiązywać testy psychologiczne, których wyniki pozwalają im znaleźć osoby podobne do nich, nowych przyjaciół, a nawet poznać swoją drugą połowę.

Akwizycja portalu jakja.pl wpisuje się w strategię firmy polegającą na rozwijaniu portfolio mediów internetowych w kategorii lifestyle i rozrywka. Tylko dzięki tej transakcji Spółka szacuje, że jej zysk EBITDA w 2011 zwiększy się o ponad 100 tysięcy złotych. Na ten rok DA ma w planach kolejne przejęcia komplementarnych aktywów.

Digital Avenue przejmuje serwis społecznościowy jakja.pl 1

Dzięki synergi z innymi serwisami internetowymi z portfolio Digital Avenue użytkownicy jakja.pl będą mieli m.in. bieżący dostęp do treści zamieszczanych w magazynie lifestylowym Styl.fm oraz aplikacji fotograficznych dostępnych w portalu Fotosik.pl. Wartością dla użytkowniczek Styl.fm będzie także możliwość poznawania nowych znajomych, łatwego kontaktowania się z obecnymi.

Transakcja ma pozwolić Digital Avenue na pozyskanie większej liczby użytkowników oraz poszerzenie portfolio reklamodawców obydwu portali. Będzie stanowić także wzmocnienie segmentu przychodów spółki jakim są abonamenty płacone przez Internautów.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Shopper Day 2021
26.10.2021
Expert Summit 2021
04.11.2021
Forum Gospodarki Cyfrowej
09.11.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry