DM BOŚ dla studentów

W organizowanej przez Gazetę Giełdy Parkiet, Internetowej Grze Giełdowej wzięła udział rekordowa liczba ponad 6 000 studentów. Spośród tej grupy wyłoniono 10 finalistów, którzy osiągnęli najwyższą stopę zwrotu w czasie trwania 1 etapu Gry. 27 stycznia zmierzą się oni w budynku Giełdy w czasie finału, przeprowadzając transakcje na kontraktach terminowych na WIG20 i MIDWIG.

'Zdecydowaliśmy się na przyznanie dodatkowych nagród dla studentów, którzy okażą się najlepsi w finale, ponieważ właśnie w ostatnim etapie Gry uczestnicy będą prowadzili transakcje na kontraktach terminowych. Ten rynek jest nam szczególnie bliski, ponieważ od samego początku aktywnie uczestniczyliśmy w jego rozwoju, a od kilku lat nieprzerwanie jesteśmy liderem tego segmentu.’ – powiedział Przemysław Sobotowski, członek Zarządu DM BOŚ.

Student, który w finale osiągnie największy zysk otrzyma od Biura 5 000 zł, które zostanie przelane na jego rachunek w DM BOŚ. Dodatkowe nagrody to 12 miesięcy darmowej obsługi rachunku inwestycyjnego w pakiecie Zielony 5 w DM BOŚ dla studenta, który zajmie drugie miejsce oraz dwumiesięczne praktyki w biurze dla jednego z finalistów.

Organizowana przez redakcję gazety 'Parkiet’, V edycja Internetowej Gry Giełdowej dla Studentów, rozpoczęła się 21 listopada 2005 r. i przyciągnęła rekordową liczbę 6315 studentów. W ramach promocji Gry, na wybranych uczelniach w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Toruniu, odbył się cykl spotkań, poświęconych tematyce giełdowej. Partnerem merytorycznym projektu był Michał Wojciechowski z Domu Maklerskiego BOŚ, który zaprezentował cykl wykładów dotyczących zasad inwestowania na giełdzie.

'Poprzez wykłady i nasze zaangażowanie w Grę, chcieliśmy przybliżyć studentom zasady funkcjonowania giełdy oraz zachęcić ich do nauki inwestowania w notowane na niej instrumenty. Dla wielu z nich Gra była pierwszym krokiem do zapoznania się ze zjawiskami gospodarczymi i do zainteresowania się tym sposobem inwestowania na poważnie. Często taka zabawa staje się początkiem prawdziwej przygody z giełdą.’ – dodał Przemysław Sobotowski.

http://www.bossa.pl

Wpisy promowane

Najnowsze wpisy

Przewiń do góry