Dobór słów kluczowych, kwestia, którą powinno się długo i dogłębnie przemyśleć przed otwarciem internetowego biznesu

Prowadzenie sklepu internetowego czy innego podmiotu, w którym dostępne są zakupy online wymaga gruntownej wiedzy na temat zasad seo copywritingu. Informacje te są niezbędne, aby utrzymać wysoki poziom sprzedaży.

Dobór słów kluczowych, kwestia, którą powinno się długo i dogłębnie przemyśleć przed otwarciem internetowego biznesu 1

Pozycjonowanie na frazy- o czym należy pamiętać?Po pierwsze, aby było ono skrojone akurat pod potrzeby i możliwości finansowe naszej firmy czy internetowego sklepu. W przeciwnym razie na pewno nie odniesie ono oczekiwanego efektu. Po drugie powinno się liczyć z tym, iż na efekty pozycjonowania strony na frazy należy niestety sporo czekać.

Toteż nie powinno żądać się natychmiastowych rezultatów, bo one tak prędko się nie pojawią. Poza tym bywa i tak, że mimo że frazy pozycjonowane dotyczą niby produktów sprzedawanych w naszym sklepie, jednak są za słabe i nie mają tak zwanego długiego ogona. Dlatego też giną w gąszczu innych podobnych stron.


Co jeszcze powinno się wziąć pod uwagę przy pozycjonowaniu strony na frazy?


A choćby i to, czy zajmuje się tym odpowiednia agencja reklamowa. Jest ich na rynku sporo, ale nie wszystkie są tak samo dobre i skuteczne. Profesjonalną agencję reklamową poznać po tym, że najpierw robi gruntowny researcher branży, którą się ma zająć. Potem bada, jakie są najpopularniejsze frazy branżowe mogące wypromować firmę. Dopiero potem zastanawia się, jakie słowa kluczowe będą pasowały do firmy, którą ma wylansować.

Dobór fraz kluczowych do pozycjonowania zależy również od tego, czy produkty oferowane przez nas mają dotyczyć szerokiego spektrum w naszej branży, czy docierać do klientów niszowych, którzy oczekują konkretnych i specjalistycznych wyrobów. Przy doborze słów kluczowych nie można niczego robić na siłę ani reklamować produktów, których w ogóle nie ma się w ofercie. Po pierwsze dlatego, że to kłamstwo wyjdzie szybko na jaw. A po drugie nasz sklep zyska negatywną opinię klientów już na starcie. A to równia pochyła i prosta droga do szybkiego bankructwa.


Jak można znaleźć właściwe frazy kluczowe?


Po pierwsze trzeba samemu obserwować, które frazy są najczęściej wpisywane w wyszukiwarkę. Gdy to jednak nie okaże się wystarczające, należy sięgnąć po specjalistyczne narzędzia do pozycjonowania stron. One w krótkim czasie dostarczą nam raporty i statystyki oraz wskażą nam, które słowa kluczowe będą w naszym przypadku miały największą siłę działania.

Przy czym może się okazać, że najwięcej klientów przysparzają nam niewskazane przez nas słowa docelowe, a frazy poboczne, które są z nimi jakoś powiązane. Podsumowując, dobór fraz kluczowych zależy głównie od tego, co chce się reklamować. Narzędzia specjalistyczne owszem mogą nam podpowiedzieć kierunek działania. Nie zastąpią jednak żywej i bacznej obserwacji ani ludzkiej intuicji.


Czy dobrane przez nas frazy mogą okazać się błędne?


Jak najbardziej. Pozycjonowanie na frazy zawsze niesie ze sobą pewne ryzyko. Z nim jest czasami jak z grą w ruletkę. Albo będzie się miało odrobinę szczęścia i wyczucia, albo nastąpi totalna kompromitacja i porażka. Przy czym istnieją specjalne narzędzia internetowe do badania poprawności i siły wybranych przez nas fraz.

Warto po nie sięgnąć, gdy chce się zweryfikować obraną przez siebie ścieżkę reklamową. Niemniej na efekty badania trzeba trochę poczekać. Wtedy może okazać się, że w wyniku błędnej strategii reklamowej poniosło się już pewne straty. Niemniej ryzyko jest wpisane w każdy biznes, również ten internetowy.


Jakie frazy kluczowe są najlepsze dla naszego biznesu?


Według specjalistów z Oxide.pl – po pierwsze zależy to, czy chce się dotrzeć do klientów wielkich sklepów sieciowych, czy raczej zależy nam na społeczności lokalnej. Jeśli ma miejsce pierwszy przypadek, to wybrane przez nas frazy kluczowe powinny dokładnie opisywać charakter naszego internetowego sklepu i określać jego największe zalety oraz szczegółową lokalizacje

Musi on się czymś wyróżniać na tle konkurencji, bo inaczej zginie w szarej masie nijakości i będzie znacznie słabszy od innych podobnych mu podmiotów gospodarczych w tym rejonie. Natomiast jeśli raczej zależy nam na rynku lokalnym- to frazy nie muszą dokładnie określać naszego profilu działalności i położenia sklepu. Muszą być jednak na tyle wyraziste i nietuzinkowe, aby klient momentalnie je zapamiętał i miał ochotę zajrzeć do naszej firmy.


Dlaczego sklepy internetowe tak mocno stawiają na pozycjonowanie na frazy?


A choćby dlatego, że w takich miejscach zakupy nie mają tradycyjnej formy. Klienci chcący coś kupić, opierają się jedynie na zdjęciu produktu i opisie umieszczonym pod obrazkiem. W przypadku zakupów online pisane słowo ma ogromną siłę sprawczą i dlatego tak ważne jest, by ono w stu procentach oddawało charakter prezentowanej rzeczy.

Poza tym frazy kluczowe mają tak istotną rolę do wypełnienia, bo internet jest przecież transmisją globalną i dociera on niemal do wszystkich. Stąd ważne jest, by wybrane przez nas frazy kluczowe przyciągnęły uwagę jak najszerszej rzeszy konsumentów. W końcu od tego w głównej mierze wysokość naszych ewentualnych zysków. I nie można temu oczywistemu faktowi zaprzeczyć ani go zignorować. Tak po prostu skonstruowany jest obecnie świat biznesu.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Code Europe
10.06.2024 - 11.06.2024
I ❤ business & HR
11.06.2024 - 12.06.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top