Dobre wyniki finansowe Money.pl

11 mln zł przychodów, 1,7 mln zł zysku EBITDA i blisko 1,3 mln zł zysku netto – spółka Money.pl ogłosiła swoje wyniki finansowe za 2006 r. W ciągu czterech lat jej przychody i zyski zwiększyły się kilkunastokrotnie.

Głównym źródłem przychodów Money.pl jest reklama online – wpływy w wysokości 6 mln zł za rok 2006 stawiają spółkę wśród kilku największych udziałowców rynku. Pozostała część przychodów pochodzi z działalności e-commerce, m.in. pośrednictwa w sprzedaży produktów finansowych online.

Spółka Money.pl powstała w 2000 roku. Przetrwała krach rynku internetowego, który przyszedł rok później, po czym szybko nadrobiła straty wynikające z załamania koniunktury. Jako jedna z pierwszych polskich firm internetowych zaczęła przynosić zyski – w 2002 roku zysk EBITDA, a rok później zysk netto. Obecnie Money.pl zatrudnia ponad 50 osób i posiada jedną z największych w Polsce redakcji internetowych (16 etatowych dziennikarzy i kilkanaście osób współpracujących). W 2006 roku firma zajęła 7. miejsce w rankingu najbardziej dynamicznych firm w Europie Środkowej – “Technology Fast 50” firmy doradczej Deloitte.

Od 2006 r. większościowy pakiet udziałów w spółce Money.pl posiada niemieckie wydawnictwo Handelsblatt (70 proc.), należące do Verlagsgruppe Georg von Holtzbrinck, koncernu medialnego operującego w 80 krajach świata. Była to pierwsza inwestycja Handelsblatt w Polsce.

www.money.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry