Dobry kwartał .EU

Opublikowano: 8 czerwca 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Eurid, operator rejestru .EU, opublikował najnowszą edycję raportu, z którego wynika, że liczba „europejskich” domen wzrosła w pierwszym kwartale roku o 6,1 proc.

Dobry kwartał .EU 1Liczba domen .EU wzrosła w pierwszym kwartale roku o 6,1 proc. w porównaniu do analogicznego okresu 2011 roku. To rekordowe osiągnięcie od trzeciego kwartału 2010 roku. Przybyło również 9 proc. nowych rejestracji tego typu nazw.

Największy roczny wzrost rejestracji zanotowano na Litwie (31 proc.). Na kolejnych miejscach uplasowały się Austria (22 proc.) i Słowacja (18 proc.). Więcej niż 10-proc. wzrost zanotowały ponadto Bułgaria, Czechy, Francja, Włochy, Malta, Polska i Słowenia.

Obecnie zarejestrowanych jest 3,59 mln nazw .EU. Poziom rejestracji wzrósł w 23 z 27 państw UE. Eurid chwali się również wysokim poziomem odnowień. W pierwszym kwartale roku sięgnął on poziomu 78-80 proc.

Pełny raport znaleźć można pod tym adresem.

aznews.plDobry kwartał .EU

Podziel się!

O autorze

aznews.pl

Serwis AZnews.pl przedstawia najważniejsze informacje z branży domenowej. Znaleźć tam można bieżące informacje, raporty i zestawienia sprzedaży.