Dobry rok 2002 dla SAP Polska

W ubiegłym roku SAP Polska zwiększył obroty firmy do 154,6 mln PLN. Najwyższy, 15-procentowy wzrost, firma odnotowała w obszarze sprzedaży licencji i wsparcia aplikacji biznesowych (Enterprise Application Suite – EAS).

Pozycję lidera w 2002 roku SAP Polska budował zawierając 127 kontraktów na EAS, w tym 65 na mySAP Business Suite (dawniej mySAP.com). Rok 2002 okazał się przełomowy na rynku MSP. SAP Polska wprowadził na rynek oprogramowanie biznesowe dedykowane małym i średnim firmom – SAP Business One. Podpisano 62 kontrakty na SAP Business One z końcowymi klientami oraz 9 umów partnerskich. Ponadto SAP Polska zawarł 65 kontraktów na rozwiązania z rodziny mySAP.com (obecnie mySAP Business Suite), w tym 25 nowych umów z nowymi klientami.

Przychody ze sprzedaży licencji i usług aplikacji biznesowych (L&M EAS) wzrosły o 15 proc. do rekordowego poziomu 111,8 mln PLN. Całkowite przychody osiągnęły 154,6 mln PLN co zapewniło 4 proc. wzrost przychodów w stosunku do 2001 roku.

„Wzrost w 2002 jest wynikiem konsekwentnej polityki rozwoju i lokalizacji oferty produktowej” – stwierdził Grzegorz Kozłowski, Prezes SAP Polska. „Sprawdził się model sprzedaży licencji oparty na oferowaniu kompleksowych rozwiązań mySAP Business Suite skierowanych do dużych przedsiębiorstw i korporacji. Średnim przedsiębiorstwom zaoferowano prekonfigurowane rozwiązanie mySAP All-In-One, znacznie skracające czas wdrożenia oraz jego koszty.”

Według najnowszego raportu niezależnej firmy badawczej IDC, podsumowującego rynek rozwiązań wspomagających zarządzanie przedsiębiorstwem (Enterprise Application Suite) w Polsce, SAP zwiększył udział w tym rynku do 28 proc. , umacniając się na pozycji zdecydowanego lidera. SAP uzyskał kilkuprocentową przewagę nad drugą w zestawieniu IDC firmą Oracle i zdystansował pozostałych konkurentów.

http://www.sap.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top