Dodatkowe finansowanie rozwoju dla K2 Internet

Akcjonariusze K2 Internet S.A. uchwalili wspólne podwyższenie kapitału spółki o ponad 0,7 miliona złotych. Dodatkowe finansowanie jest efektem doskonałych wyników agencji w bieżącym roku i stanowi kolejny etap w przygotowaniach do realizacji strategii walki o przywództwo na rynku.

Na przełomie września i października akcjonariusze K2 Internet S.A. podjęli decyzję o podniesieniu kapitału spółki o około 1/6 poprzez zasilenie jej kwotą ponad 700 tysięcy złotych. W podwyższeniu kapitału uczestniczą fundusze bmp AG i CEEV posiadające dotychczas 35% akcji oraz członkowie zarządu agencji.

Główna część finansowania pochodzi od bmp/CEEV. Jens Spyrka, Prezes Zarządu bmp Polska, uważa K2 za jedną z najszybciej rozwijających się spółek e-marketingowych w Europie Środkowej i Wschodniej (BiznesNet, 03.10.2003). Tak komentuje on rozwój agencji: „K2 Internet jest wiodącą firmą e-marketingową w Polsce z wysokim potencjałem wzrostu potwierdzonym chociażby osiągnięciem w pierwszym półroczu 2003 dwukrotnie wyższej sprzedaży niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Podstawą sukcesu K2 jest ukierunkowanie na prawdziwy e-marketing oraz organizacja pozwalająca skutecznie wykorzystywać zgromadzoną wiedzę. Efektywna współpraca z klientami, regularnie pozyskiwane nowe budżety oraz nagrody, takie jak np. GrandPrix na tegorocznej CyberKreaturze oraz uznanie przez Media i Marketing Polska za najbardziej kreatywną agencję interaktywną w Polsce sprawiają, że jesteśmy tym bardziej zadowoleni z rozwoju K2.”

Fundusze bmp AG i CEEV zwiększają swoje zaangażowanie w K2 Internet SA o 500 tys.zł. obejmując w ten sposób 41% akcji. Dalsze 200 tysięcy finansowania pochodzi od założycieli i członków zarządu agencji: Michała Lacha i Janusza Żebrowskiego.

Janusz Żebrowski, wiceprezes K2 Internet, wyjaśnia biznesowe tło tych wydarzeń: „Ostatnie miesiące były dla nas okresem przygotowań do walki o przywództwo na rynku agencji interaktywnych. Udało się nam stworzyć organizacyjne i personalne podstawy realizacji tego celu, a podniesienie kapitału zapewnia nam zaplecze finansowe konieczne do wdrożenia całej strategii”.

Pozyskane fundusze K2 Internet przeznaczy na inwestycje. Część z nich dotyczyć będzie rozwoju know-how i technologii w obecnym obszarze działania agencji, część natomiast umożliwi poszerzenie tego obszaru o nowe dziedziny – głównie nie obsługiwane obecnie przez agencję media marketingu elektronicznego.

http://www.k2.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

E-COMMERCE CHALLENGE 2024
23.05.2024 - 24.05.2024
Code Europe
10.06.2024 - 11.06.2024
I ❤ business & HR
11.06.2024 - 12.06.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top