Domain Invest z 10 mln euro finansowania

Domain Invest (DI), jedna z największych firm inwestycyjnych na rynku domen w Europie, ogłosiła zamknięcie rundy finansowania na kwotę 10,2 mln euro. Po 2,5 mln euro wyłożyły BIP Investment Partners oraz Société Nationale de Crédit et d’Investissement (SNCI). Pozostała część pochodzi od europejskiego inwestora, działającego na rynku medialnym i finansowym.

Contando Dinheiro
Creative Commons License photo credit: Jeff Belmonte

Finansowanie Domain Invest przez publiczne podmioty VC jest znaczącym krokiem dla nas oraz całej branży domenowej. Dzięki tym środkom stajemy się głównym europejskim graczem w monetyzacji domen, a naszym celem jest stale się rozwijać i oferowań nasze usługi na większą skalę – powiedział Markus Schnermann, współkierujący DI.

DI w swojej działalności skupia się na domenach premium takich jak GartenMoebel.de, AutoVerhuur.be, Valises.fr, Credito.it. Model biznesowy firmy oparty jest na przejmowaniu i odsprzedawaniu domen. Część zysków pochodzi również z monetyzacji ruchu, jaki generują dobre domeny.

W ciągu mniej niż jednego roku funkcjonowania udało nam się stworzyć portfolio, które generuje rentowność sprzedaży netto na poziomie 30 proc. Oczekujemy znaczącej poprawy tego wyniku w najbliższych latach – powiedział Frederick Schiwek, kierujący DI, a niedawno – gość MeetDomainers.

Firma ma swoją siedzibę w Luksemburgu. Mamy nadzieję, że poważny zastrzyk gotówki, jaki otrzymała przełoży się również na polskie domenowe inwestycje.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry