Domena Polska.pl należy już do Ministerstwa Spraw Zagranicznych

Rafał Galiński na swoim blogu poświęconym tematyce domenowej poinformował o zmianie abonenta domeny Polska.pl. Od wczoraj jest nim Ministerstwo Spraw Zagranicznych, od roku 2011 domena należała do Agory, wydawcy m.in. Gazety Wyborczej.

Zrzut ekranu 2014-05-28 o 16.07.49

[pullquote cite=”Rafał Galiński” type=”right”]Mam nadzieję, że jest też to szansa na przywrócenie części treści, które przez lata były gromadzone przez NASK[/pullquote]Domena pierwotnie była administrowana przez NASK i użytkownicy na niej mogli znaleźć podstawowe informacje o kraju, historii czy najważniejsze wiadomości. W roku 2011 domena zmieniła właściciela i przeszła pod opiekę do firmy Agory, wydającej m.in. Gazetę Wyborczą i portal gazeta.pl. Decyzja ta wywołała wiele kontrowersji. O wypowiedź dotyczącą tej zmiany poprosiliśmy Rafała Galińskiego, prowadzącego iname.pl:

Bardzo dobrze się stało, że domeny polska.pl i poland.pl zmieniły właściciela. Polskie MSZ tym razem zrobiło to, co powinno. Na domenach powinien istnieć serwis, przedstawiający jak najwięcej informacji o naszym kraju, swoista wikipedia o Polsce – dla nas oraz turystów. Mam nadzieję, że jest też to szansa na przywrócenie części treści, które przez lata były gromadzone przez NASK na portalach polska.pl i poland.pl – zasoby historyczne, przyroda polski oraz Katalog Skarbów Dziedzictwa Narodowego.

Poprzedni dysponent domeny, spółka Agora nie wykorzystała komercyjnie potencjału drzemiącego w tych domenach i byc może to było przyczyną, że zrezygnowali z dzierżawy domen, a Ministerstwo Spraw Zagranicznych tym razem nie wypuściło z rąk domenowych wizytówek naszego kraju. To dopiero początek, ministerstwo powinno rozwijać oba portale ale to już inna bajka.

Obecnie pod adresem Polska.pl znajdziemy oficjalny portal promocyjny Rzeczpospolitej Polskiej.

Wpisy promowane

  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...
  • Ezoteryka a karty Tarota
    Stawianie Tarota to praktyka, którą wykorzystuje bardzo wiele osób. Jest to jeden ze sposobów, który umożliwia sprawdzenie tego co nas ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry