Domeny .eu – firmom pozostalo mało czasu

Dobiega końca druga faza rejestracji Domen .eu. Ten specjalny okres ochronny dla firm i instytucji publicznych potrwa tylko do 6 kwietnia. Dzień później domeny .EU będą mogli już rejestrować wszyscy obywatele Unii Europejskiej.

– Firmom, które jeszcze nie złożyły wnioski na domeny .eu pozostało mało czasu. Po 7 kwietnia zdobycie domeny z nazwą produktu lub nazwą firmy może być bardzo trudne lub wręcz niemożliwe. Istnieje realne niebezpieczeństwo, że taką domenę wykupi konkurencja i zrobi jakiś nieprzyjemny żart – mówi Marcin Majerek, rzecznik prasowy firmy Domeny.pl, Akredytowanego Rejestratora Domen .EU.

W całej Europie złożono dotychczas 323.000 wniosków na domeny. eu, w Polsce 4.200. W sumie jest już zarejestrowanych ok. 20 tys. domen unijnych, w tym blisko 180 w naszym kraju. Domeny .eu zarejestrowali w Polsce m.in.: Radio Zet, Krośnieńskie Huty Szkła KROSNO S.A., Polskie Książki Telefoniczne PKT.PL, Eveline Cosmetics, Cersanit.

– Domeny unijne mają już, lub oczekują na nie, najbardziej liczące się firmy z terenu Unii Europejskiej. Nie ukrywam, że spodziewaliśmy się większego zainteresowania ze strony rodzimych przedsiębiorców. To dla nich wielka szansa – przekonuje Arkadiusz Szczurowski, prezes zarządu Domeny.pl. Jego zdaniem domenę .eu warto posiadać, bo: coraz trudniej jest znaleźć ciekawą polską domenę internetową, wiele dotychczasowych adresów www będzie łatwiejszych do zapamiętania, prowadzenie biznesu w Internecie będzie łatwiejsze, a także zwiększy się prestiż instytucji, firm i osób prywatnych.

http://www.domeny.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top