Domeny .pl w Onet.pl- umowa z NASK

Onet.pl jako pierwszy z polskich portali wdrożył porozumienie z NASK dotyczące rejestracji i utrzymywania polskich domen internetowych. Uruchomiona została także rejestracja domen funkcjonalnych: com.pl, org.pl, net.pl, biz.pl oraz info.pl. Rejestracja jest w pełni zautomatyzowana, zarządzanie i obsługa domeny są przyjazne Internaucie, a płatności dokonywane on-line.

Nowością w dotychczasowej praktyce rejestracji domen w Polsce jest możliwość samodzielnego założenia domeny bez pośrednictwa firm i osób trzecich. Rejestracja trwa tylko kilka minut. Jedyny problem, na który może natknąć się Internauta, to znalezienie wolnej nazwy domeny.

Zarządzanie zarejestrowaną domenę odbywa się przez przyjazne i proste panele administracyjne. Użytkownik nie musi odwoływać się do pośrednictwa dostawców usług internetowych, nie jest też zmuszony do posiadania specjalistycznej wiedzy na temat działania serwerów DNS. Internauta może również samodzielnie przekierować domenę na stronę WWW lub skonfigurować alias pocztowy. W trosce o wygodę użytkownika możliwe są płatności on-line za pomocą kart kredytowych, przelewem z konta Inteligo, płatności przelewem bankowym lub przekazem pocztowym. Dzięki różnym formy płatności usługa jest dostępna praktycznie dla każdego Internauty.

„Ułatwiona rejestracja i obsługa wpłynie na znaczący wzrost liczby rejestrowanych domen pl” – twierdzi Andrzej Zachwieja, dyrektor działu serwisów komunikacyjnych Onet.pl.

Onet.pl uruchomił serwis domeny.onet.pl w sierpniu 2002 roku. Do tej pory jedynym partnerem Onetu była amerykańska firma rejestrująca domeny międzynarodowe – Register.com. W tym czasie Onet.pl zarejestrował kilkadziesiąt tysięcy domen o rozszerzeniu com, org, net, biz, oraz info.

Dzięki porozumieniu Onet.pl i NASK portal stał się najważniejszym partnerem NASK na polu rejestracji polskich domen. W następnym etapie w serwisie domeny.onet.pl będzie można rejestrować wszystkie domeny pl, w tym ponad sto domen typu regionalnego.

http://domeny.onet.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top