Dominet Bank współpracuje z Energis Polska

Dominet SA podpisał umowę na świadczenie usług telekomunikacyjnych z Energis Polska Sp. z o.o. Umowa przewiduje połączenie obecnych i przyszłych placówek bankowych z centralą Dominet Banku w ramach sieci rozległej WAN, co umożliwi realizację transakcji bankowych w czasie rzeczywistym. To kolejny krok w procesie budowy nowoczesnej infrastruktury informatycznej Dominet Banku.

„Zdecydowaliśmy się na skorzystanie z usług firmy Energis Polska ze względu na kompleksowość oferty, która zapewnia nam optymalne rozwiązania, zarówno pod względem technologicznym, jak i kosztowym. Wykorzystanie łączy udostępnionych przez Energis w połączeniu z wdrażanym aktualnie zintegrowanym systemem informatycznym, pozwoli nie tylko na realizację transakcji bankowych on-line, ale przede wszystkim, na szybki rozwój sieci placówek banku. Dzięki temu już wkrótce będziemy mogli zaoferować naszym klientom nowoczesne produkty i usługi finansowe oraz obsługę najwyższej jakości – mówi Adam Karolak, wiceprezes Dominet Banku SA.

Umowa z Energis Polska to już kolejna w ciągu ostatnich miesięcy inwestycja Dominet Banku w budowę nowoczesnej i niezawodnej infrastruktury informatycznej, która umożliwi sprawną obsługę dużej liczby klientów w placówkach banku na terenie całego kraju oraz za pośrednictwem elektronicznych kanałów dystrybucji.

W maju ubiegłego roku Dominet podpisał umowę z COMP Rzeszów na wdrożenie zintegrowanego systemu informatycznego, którego pierwszy etap (system transakcyjny) dobiega właśnie końca. Ponadto, od października 2002 r. Dominet Bank korzysta również z usług Centralnego Ośrodka Przetwarzania Informacji KGHM Polska Miedź SA. Energis Polska, jako firma posiadająca duże doświadczenie w teleinformatyce w sektorze finansowym, dostarcza kompleksowe, niezawodne i efektywne pod względem kosztów rozwiązania sieciowe dobrze dostosowane do potrzeb banków. Dominet Bank jest dla nas idealnym partnerem – szybko rozwijającą się instytucją finansową o zasięgu ogólnokrajowym, stawiającą na nowoczesne systemy teleinformatyczne. Takie podejście wymaga całościowej obsługi na najwyższym poziomie, w czym specjalizuje się nasza firma – powiedział Jarosław Mikos, prezes Energis Polska .

http://www.dominetbank.pl
http://www.energis.pl

Wpisy promowane

Najnowsze wpisy

Przewiń do góry