Dość zacofania

Przeglądając co tydzień newsy na podstawie których można przygotować interesujące podsumowanie, niełatwo jest zwalczyć skrajną depresję. Inne kraje coś robią. Starają się iść do przodu, nie patrząc na trudności. Na pewno się boją. Na pewno nie jest łatwo. Ale przynajmniej nie mają poczucia bycia totalnym zadupiem globalnego świata.
Bezprzewodowy Internet w całym kraju za darmo? Jasne. Singapur i Finlandia rozpoczęły nieformalny wyścig o to, który kraj zostanie pierwszym krajem w całości pokrytym siecią bezprzewodowego Internetu. Z przyczyn geograficznych Singapur ma przewagę, ponieważ nie musi martwić się o siarczyste mrozy oraz niezamieszkane tereny. Jednak milsza sercu Polaków powinna być Finlandia – zawsze to bliżej, no i klimat bardziej znajomy. Pomińmy pytanie, czy u nas nie można w podobny sposób dbać o edukację i rozwój młodego pokolenia. I tak przecież znasz odpowiedź.

Dość.

Dość.

Za dziesięć lat będzie inaczej. Rozpocznijmy odliczanie. Jeszcze tylko 3652 dni.
Czemu właśnie za dziesięć lat? Ponieważ dzisiejsi studenci za dziesięć lat będą rządzić naszym krajem. A studentów mamy mądrych. Nie pod względem wiedzy lub wykształcenia, ale chęci i otwartości. Tak, otwartości, wbrew temu, co się powszechnie mówi.

Żeby się o tym przekonać wystarczy iść na jakikolwiek otwarty wykład światowego autorytetu. Masa studentów wylewa się z audytoriów, chętni stoją po kątach, pod oknami, na samym końcu sali. Ściśnięci obok siebie, a mimo to z uwagę chłonący każde słowo światowego eksperta. W ubiegłym tygodniu odbył się taki w "Koźmińskim", a w role prelegentów wcielili się Allan i Barbara Pease. Tematem wykładu była mowa ciała w biznesie i polityce.

Nie dowiesz się z tego felietonu, co było na wykładzie. Wielkie sory, trzeba było przyjść i posłuchać na własne uszy. Jasne, łatwiej przeczytać relację z interesującego wykładu i udawać, że wszystko jest w najlepszym porządku niż ruszyć się i przyjść. Że nie było wiadomo o wykładzie? Że nie odbył się w Twoim mieście?

Cóż, jest na to sposób. Jeśli masz jakąkolwiek inicjatywę i znasz kogoś z mniejszą lub większą władzą, rusz się. Wyślij maila do Domu Wydawniczego Rebis (organizatora wykładu państwa Pease) z propozycją, że gdy będą planować kolejny wykład (nieważne kogo), to Ty jesteś w stanie zorganizować w Twoim mieście salę oraz słuchaczy. Podaj konkretne fakty i ustalenia. Przestań czekać, aż wydarzy się coś fajnego. Że nie wiesz, jaki jest mail do Rebisu? Nie ma sprawy, czekaj dalej. Nadejście totalnego zacofania nie zostanie ogłoszone w telewizji. Nie dostaniesz również spamu informującego o tym fakcie.

Dość zacofania.

3652 dni. Odliczanie trwa.

e-biznes.pl, 2006

Wpisy promowane

Wydarzenia

E-COMMERCE CHALLENGE 2024
23.05.2024 - 24.05.2024
Code Europe
10.06.2024 - 11.06.2024
I ❤ business & HR
11.06.2024 - 12.06.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top