DRAGO entertainment planuje skup akcji własnych

25 stycznia br. DRAGO entertainment zwołało Walne Zgromadzenie. W porządku obrad zaplanowano program motywacyjny dla pracowników oraz skup akcji własnych do 100 zł za akcję.

<strong>DRAGO entertainment planuje skup akcji własnych</strong> 1

21 lutego 2023 roku odbędzie się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie krakowskiego studia. Porządek obrad przewiduje trzyletni program motywacyjny dla stałych pracowników i współpracowników Spółki. W celu realizacji programu Spółka może wyemitować akcje, które będą obejmowane z dyskontem do ceny rynkowej, przy jednoczesnym ograniczeniu ich zbywania. Dodatkowo firma zaplanowała skup akcji własnych nawet do 100 zł za akcję.

Od kwietnia 2021 roku jesteśmy spółką notowaną na NewConnect, a w zeszłym tygodniu złożyliśmy wniosek o przeniesienie notowań na Główny Rynek Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. To bardzo dobry moment na zaplanowanie programu motywacyjnego. Lojalność oraz zaangażowanie pracowników i osób długoterminowo współpracujących ze Spółką ma naszym zdaniem podstawowe znaczenie dla zapewnienia pomyślnego rozwoju działalności. Rynek jest bardzo konkurencyjny, dlatego tak ważna jest stabilizacja zatrudnienia oraz zapewnienie pełnej identyfikacji z interesem Spółki. Na najbliższe Walne Zgromadzenie zaproponowaliśmy stworzenie odpowiednich instrumentów motywacyjnych. W ramach trzyletniego programu uprawnieni będą mogli nabyć akcje z dyskontem do ceny rynkowej, jednak zbycie akcji będzie objęte szczegółowymi zasadami lockup’u. Program obejmuje niecałe 5% kapitału zakładowego. – mówi Joanna Tynor, Prezes Zarządu DRAGO entertainment S.A.

Obecnie DRAGO entertainment S.A. rozwija uniwersum swojego hitu Gas Station Simulator, poprzez wydawanie płatnych i bezpłatnych dodatków (DLC), a także nowe już zapowiedziane gry: Road Diner Simulator i Motel Simulator. Ponadto Spółka tworzy autorski survival Winter Survival, którego prolog zostanie udostępniony graczom już 6 lutego br. podczas Steam Next Fest.

Uważamy, że wycena naszej Spółki na NewConnect nie odzwierciedla jej rzeczywistej wartości, dlatego zaproponowaliśmy w porządku obrad najbliższego Walnego Zgromadzenia zgodę na skup akcji własnych. Maksymalna cena to 100 zł za akcję. Mamy stabilną sytuację finansową, która zabezpiecza realizację zaplanowanych projektów, stąd taka propozycja. W przypadku realizacji skupu, istotna część programu motywacyjnego nie będzie wymagała podwyższenia kapitału. – dodaje Joanna Tynor.

Wpisy promowane

  • Ile trwa budowa domu?
    Czas budowy domu jednorodzinnego zależy od wielu czynników, takich jak wielkość domu, stopień skomplikowania projektu, rodzaj materiałów i umiejętności wykonawców. ...
  • Dlaczego warto wynająć manipulator do szyb na budowę?
    Dlaczego warto wynająć manipulator do szyb na budowę? To proste — podnośnik dźwigowy z przyssawką pozwala na szybkie i bezpieczne ...

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top