DRAGO entertainment szacuje ok. 600 tys. sprzedanych sztuk Gas Station Simulator do końca 2021 r.

Sprzedaż symulatora rozbudowy stacji benzynowej Gas Station Simulator przekroczyła 300 tys. sztuk od 15 września. Twórcy gry szacują że do końca 2021 r. produkcja osiągnie poziom 550-600 tys. sprzedanych egzemplarzy. Aktualna wishlista tytułu wynosi ponad 300 tys. zapisów. Wydawcą gry jest Movie Games.

DRAGO entertainment szacuje ok. 600 tys. sprzedanych sztuk Gas Station Simulator do końca 2021 r. 1

Sprzedaż Gas Station Simulator jest dla nas więcej niż zadowalająca. Obecnie naszą grę zakupiło już około 300 tys. użytkowników, co wpływa bardzo pozytywnie na monetyzację gry. Jednocześnie, biorąc pod uwagę dotychczasową średnią sprzedaż, wsparcie promocji na platformie Steam oraz zainteresowanie grą zarówno ze strony inwestorów indywidualnych, jak i instytucjonalnych szacujemy, że wolumen sprzedaży na koniec 2021 roku uzyska wysoki poziom, ok. 600 tys. sztuk. Wszystko wskazuje na to, że uda nam się osiągnąć ten cel – mówi Joanna Tynor, prezes zarządu DRAGO entertainment. – Produkcja od samego początku zbiera wysokie oceny graczy, i utrzymuje się na poziomie 84 proc. bardzo pozytywnych recenzji. Wpływa to także na wishlistę projektu, która obecnie liczy ponad 300 tysięcy zapisów – dodaje.  

Światowa premiera najnowszej gry od DRAGO entertainment na Steam miała miejsce 15 września br. Mechanika tytułu obejmuje rozbudowę i odnawianie zniszczonej stacji benzynowej, którą twórcy gry zlokalizowali wzdłuż autostrady Route 66 w USA. Budżet produkcyjny gry liczył około 0,45 mln zł i w pełni zwrócił się jej twórcom w zaledwie 1,5 godz. od premiery.  

Chcemy, żeby nasz produkt był jakościowo jak najlepszy oraz dotarł do jak najszerszej grupy fanów. Dlatego też planujemy m.in. wydanie gry w wersjach konsolowych, kompatybilnych z PlayStation, Xbox oraz Nintendo Switch. Ponadto w planach na najbliższe miesiące mamy wydanie pierwszego bezpłatnego dodatku, o którym więcej opowiemy już wkrótce. Aktualnie pracujemy nad optymalizacją projektu – komentuje Joanna Tynor.

DRAGO entertainment SA niedawno ogłosiła plany przeniesienia akcji z NewConnect na rynek główny GPW. Obecna kapitalizacja spółki wynosi ponad 90 mln zł.

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Ubezpieczeniach
09.12.2021
Pytech Summit 2021
09.12.2021
Kongres Bezpieczeństwa Sieci
16.12.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry