DRAGO entertainment uzyskał ponad 2 mln zł zysku netto w 2022 r.

DRAGO entertainment odnotował ponad 2 mln zł zysku netto i 13 mln zł przychodów netto ze sprzedaży produktów w 2022 r. W samym IV kwartale przychody przekroczyły 4,2 mln zł, a zysk netto osiągnął wartość 0,83 mln zł. EBIT w raportowanym IV kwartale wyniósł prawie 1,2 mln zł. Na wyniki finansowe wpłynęła sprzedaż autorskich gier Spółki, przede wszystkim stabilna monetyzacja Gas Station Simulator. Longseller dostępny jest na PC oraz kilku wiodących platformach konsolowych. Aktualnie zespół przygotowuje się do premiery swojej najnowszej produkcji w Early Access – Winter Survival.

<strong>DRAGO entertainment uzyskał ponad 2 mln zł zysku netto w 2022 r.</strong> 1

Miniony rok był dla nas korzystny. Gas Station Simulator szczęśliwie trafił do nowej grupy odbiorców, debiutując na platformach konsolowych PlayStation, Nintendo Switch oraz Xbox. Do tego na jesieni na rynku ukazała się nasza kolejna propozycja o tytule Food Truck Simulator. Cieszę się, że nasze gry są dochodowe i z kwartału na kwartał pozwalają Spółce notować zadowalające wyniki finansowe. Do tego konsekwentnie dążyliśmy. – mówi Joanna Tynor, Prezes Zarządu DRAGO entertainment S.A. – W całym 2022 roku osiągnęliśmy stabilne rr przychody netto ze sprzedaży produktów, które wyniosły 13 mln zł. Zysk netto w tym czasie przekroczył 2 mln zł, sam IV kwartał także dał nam zarobić. – dodaje.

Flagowym projektem krakowskiego Studia jest Gas Station Simulator. Produkt, który swoją globalną premierę miał jesienią 2021 roku, w minionym roku został wzbogacony o wersje konsolowe, dzięki czemu tytuł dostępny jest obecnie na platformach Nintendo Switch, PlayStation oraz Xbox. Produkt otrzymał także w tym czasie ciekawe wzbogacenia w postaci dwóch DLC. Zgodnie z ogłoszoną roadmapą GSS, twórcy gry szykują dla jej fanów również wersję VR. Spółka aktualnie negocjuje warunki umowy z firmą Gamedust, która będzie odpowiedzialna za port.

Lada dzień, 21 lutego, odbędzie się NWZ DRAGO entertainment. Porządek obrad przewiduje 3-letni program motywacyjny dla stałych pracowników i współpracowników Spółki. W celu realizacji programu Spółka może wyemitować akcje, które będą obejmowane z dyskontem do ceny rynkowej, przy jednoczesnym ograniczeniu ich zbywania. Dodatkowo firma zaplanowała skup akcji własnych nawet do 100 zł za akcję.

Warto też wspomnieć, że zgodnie ze strategią rozwoju, w styczniu br. DRAGO entertainment S.A. rozpoczęło oficjalny proces przeniesienia akcji z NewConnect na Główny Rynek GPW w Warszawie.

Przejście na główny parkiet nastąpi w ważnym dla nas czasie, bowiem w obecnym roku DRAGO obchodzi 25-lecie swojej działalności. Zbliżająca się więc zmiana rynku notowań będzie dla nas ukoronowaniem wielu lat intensywnej pracy i dążenia do zbudowania rentownej i rozpoznawalnej na rynku gier marki – mówi Lucjan Mikociak, Szef i współzałożyciel DRAGO entertainment S.A.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top