drawsomething.com: podręcznikowy przykład domenowego lenistwa

Branża domenowa wymaga śledzenia trendów, popularnych tematów. Lekcji tej nie odrobili sprzedawca domeny drawsomething.com oraz producent gry „Draw Something”.

Jedną z najpopularniejszych w ostatnim czasie gier mobilnych jest „Draw Something”. W zaledwie pięć tygodni pobrana została przez 20 mln osób.

drawsomething.com: podręcznikowy przykład domenowego lenistwa 1

Jak donosi TheDomains.com, domena drawsomething.com została sprzedana zaledwie dwa tygodnie temu. Uwagę zwraca wartość transakcji: nazwa zmieniła właściciela za… 3 tys. dolarów.

Sprzedawcą domeny była firma BuyDomains.com, należąca do tej samej rodziny co Afternic.com, mająca jedno z największych domenowych portfolio na świecie. Skąd więc tak niska cena? Prawdopodobnie domena została wyceniona tak już dawno temu i sprzedawca nie zdawał sobie sprawy z rosnącej popularności gry, do której nazwa  się odnosi.

Co jednak równie ciekawe, nabywcą domeny nie jest firma OMGPOP. Dane whois nazwy są obecnie ukryte, ale na stronie można znaleźć taki komunikat:

drawsomething.com is an unofficial fan site for “Draw Something Free”, and “Draw Something by OMGPOP”. We are in no way associated with omgpop. Promo content provided courtesy of iTunes.

Wiele osób nie odrobiło domenowych lekcji. Tym bardziej, że dla OMGPOP nie byłby to duży wydatek – zwłaszcza, że już wkrótce może mieć nowego właściciela.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry