Dropbox będzie bezpieczniejszy

Dropbox wprowadza dwustopniowy proces autoryzacji. To odpowiedź na ostatnie problemy z bezpieczeństwem użytkowników usługi.

Dropbox będzie bezpieczniejszy 1Wprowadzenie nowego poziomu zabezpieczeń jest skutkiem problemów z naruszaniem prywatności użytkowników, które kilkukrotnie zdarzały się usłudze w ostatnich miesiącach. Twórcy Dropbox przekonywali, że zadbają o poprawę bezpieczeństwa – obietnica jest właśnie realizowana.

Dwustopniowy proces autoryzacji oznacza, że użytkownik będzie musiał udowodnić swoje prawa do danego konta za pomocą dwóch dowodów. Jednym z nich będzie (tak jak do tej pory) hasło, drugim – kod wysłany na telefon.

Nowa usługa pozostaje opcjonalna, ale silnie rekomendowana. Raz uruchomiona sprawi, że Dropbox wymagać będzie sześciocyfrowego numeru bezpieczeństwa jako dodatku do hasła za każdym razem gdy użytkownik loguje się na swoje konto czy podpina do niego nowy komputer, telefon lub tablet – informują twórcy projektu. Specjalny kod będzie można otrzymywać za pośrednictwem szeregu mobilnych aplikacji np. Google Authenticator czy Amazon AWS MFA lub w postaci wiadomości SMS.

Aby skorzystać z nowego zabezpieczenia należy pobrać najnowszą beta-wersję klienta Dropbox, a potem zastosować się do instrukcji opisanych pod tym adresem. W najbliższej przyszłości dwustopniowy proces autoryzacji dostępny ma być dla wszystkich użytkowników usługi.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry