Dropbox ma 100 mln użytkowników

Dropbox ogłosił, że liczba użytkowników tego programu do przechowywania danych w chmurze przekroczyła 100 mln. Baza użytkowników powiększyła się czterokrotnie w ciągu ostatniego roku.

Dropbox ma 100 mln użytkowników 1Duża popularność w ostatnim roku jest z pewnością związana z promocjami kuszącymi potencjalnych użytkowników Dropboxa. Oprócz zwyczajowej puli darmowej przestrzeni za polecanie usługi znajomym dodatkowo zaproponowano udostępnienie 50 GB miejsca dla posiadaczy Samsunga Galaxy III czy też powiększano przestrzeń dysku dla użytkowników posiadających płatne wersje usługi.

Powyższe działania nie dziwią jeśli zauważy się fakt, że w ostatnim okresie pojawił się na rynku bardzo mocny konkurent w postaci Google wraz ze swoją wersją dysku pod nazwą Google Drive. Podobne usługi oferują również inne duże firmy takie jak Microsoft, Amazon czy Apple. Drew Houston, twórca Dropboxa, powiedział, że firmy takie jak Google dopiero rozpoczęły budowanie infrastruktury podczas gdy Dropbox posiada czteroletnie doświadczenie na rynku i może się skupić na usprawnieniu i poprawie usług.

Warto dodać, że z okazji przekroczenia liczby 100 mln kont twórcy Dropboxa poprosili użytkowników o opisanie swojej „historii z Dropboxem”. Spośród nadesłanych prac firma wybierze 100 najlepszych i nagrodzi zwycięzców 10 GB wolnego miejsca na koncie Dropboxa.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry