Dropbox udostępni strumieniową muzykę?

Dropbox zakupił amerykańską muzyczną platformę Audiogalaxy. Czy oznacza to, że będziemy mieli globalnego konkurenta dla Pandory, Spotify i Deezera?

Dropbox udostępni strumieniową muzykę? 1Właściciele Audiogalaxy poinformowali na blogu firmowym, że serwis dołączył do Dropboxa, co będzie dawało możliwość rozszerzenia pola odbiorców usługi o użytkowników wirtualnego dysku. Jednocześnie poinformowano o wstrzymaniu rejestracji do serwisu, choć obecni użytkownicy będą mogli nadal korzystać z usług Audiogalaxy.

Jak zauważa GigaOM zakupienie Audiogalaxy przez Dropboxa sugeruje, że ta ostatnia firma może dążyć do rozszerzenia swojej działalności o udostępnianie muzyki online za pomocą sieci P2P. Krok ten spowoduje pojawienie się realnego konkurenta dla innych graczy na rynku takich jak Pandora, Spotify lub Deezer. Jednak największy nacisk położony zostanie prawdopodobnie na walce z nowymi usługami na rynku: Google Music, Amazon Cloud Player czy iTunes Match.

Dodać również należy, że zakup Audiogalaxy przez Dropboxa doskonale wkomponowuje się w działalność obu firm, ponieważ usługi oferowane przez Audiogalaxy oparte są na strumieniowym udostępnianiu muzyki, która zgromadzona jest na nośnikach każdego z użytkowników i odtwarzana poprzez sieć P2P. Tym samym konta Dropboxa mogą stać się bazą dla kolekcji utworów zgromadzonych poprzez usługę Audiogalaxy.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top