Dropbox w nowych szatach

Opublikowano: 9 marca 2012. Kategoria: Rynek. Tagi:

Dropbox doczekał się odświeżenia strony internetowej. Nowy interfejs to także kolejne funkcje, związane zwłaszcza z przeglądaniem grafik.

Jednym z naszych głównych celów było odchudzenie dropbox.com i skupienie się na gwieździe strony: twoich rzeczach. Umieściliśmy wszystkie narzędzia tuż pod twoimi palcami, ale tylko wtedy, kiedy ich potrzebujesznapisał Trevor Berg, inżynier platformy.

Dropbox w nowych szatach 1

Na odświeżonej stronie pojawił się m.in. pasek akcji, który zawiera najważniejsze narzędzia związane z korzystaniem z Dropboksa. Pozwala on m.in. na sortowanie plików według daty, nazwy, rozmiaru czy typu. Kiedy użytkownik zaznaczy plik lub folder pasek dostosuje się do tego, wyświetlając szereg możliwych do wykonania w tym momencie akcji.

Zmianie uległa też opcja przeglądania multimediów. Strona serwisu pozwala teraz na oglądanie zdjęć lub filmów na pełnym ekranie. Pojawiły się również miniaturki zdjęć, które pozwalać mają na sprawdzenie co jest na danym obrazie bez konieczności otwierania pliku.

Na uwagę zasługuje również możliwość dodawania plików na zasadzie przeciągnij i upuść. Poprawiono także opcje zaznaczania wielu plików oraz przyspieszono ich wyszukiwanie. Twórcy zapowiadają, że kolejne nowości pojawią się w nadchodzących miesiącach.

Dawid ZarazińskiDropbox w nowych szatach

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.