Dropped.pl ma 3 lata

Dropped.pl, polski lider przechwytywania domen internetowych obchodzi swoje trzecie urodziny. W ciągu trzech lat działalności, serwis przechwycił ponad 60 000 nazw domen, które zostały sprzedane na aukcjach prywatnych za łączną kwotę 4 100 000 PLN.

Codziennie na sto wygasających domen, 86 przechwytuje Dropped.pl. Trafiają one wówczas do portfeli użytkowników, którzy wcześniej zgłosili chęć ich zakupu. Jeśli potencjalnych nabywców jest więcej, domeny trafiają na tzw. aukcje prywatne, gdzie licytują wszyscy użytkownicy zamawiający daną domenę do przechwycenia.

Z tego, jak ważna jest nazwa domeny dla funkcjonowania użytkującej ją firmy bądź serwisu zdaje sobie sprawę coraz szersze grono osób. Są to nie tylko inwestorzy domenowi, ale także przedsiębiorczości i wydawcy nie zajmujący się na co dzień domainingiem. Stąd dobre domeny – o przyciągających użytkownika Internetu nazwach – cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Najbardziej pożądane nazwy na ogół mają już właściciela. Nie wszystko jednak stracone! Jest szansa, by je „upolować”, czyli przechwycić. Przechwytywaniu, tak jak braniu udziału w aukcjach, zawsze towarzyszy dreszczyk emocji, a dopięciu celu – oczywiste korzyści.

Obecnie w Dropped.pl zarejestrowanych jest ponad dziesięć tysięcy użytkowników, spośród których ok. 750 to inwestorzy domenowi posiadający większe portfele domen i oczekujący na przechwycenie kolejnych upragnionych nazw. Z Dropped.pl korzystają także osoby, które z tego czy innego powodu chcą zdobyć konkretne domeny dla potrzeb swoich firm albo serwisów. Uczestnictwo w rynku domen dla jednych jest bowiem profesją, dla innych sporadycznym działaniem, (koniecznym, by zdobyć dla planowanego  przedsięwzięcia dobrą nazwę, zapewniającą powodzenie projektu), dla jeszcze innych –  ekscytującym hobby, które, jak się czasem okazuje, może być wyjątkowo lukratywne.

Listy najdrożej sprzedanych domen w Dropped.pl wskazują na fakt, iż w cenie jest… prostota. Inwestorzy chętnie wydają środki na kwiatki (kwiatki.pl –  18 000 PLN), ekspertów (ekspert.pl –  17 080 PLN) i browary (browar.pl –  10 240 PLN). Różnorodność zainteresowań nabywców domen jest najbardziej stałą cechą rynku, na którym działa Dropped.pl. Pozostałe elementy zmieniają się bardzo szybko – i właśnie o szybkość chodzi w sztuce przechwytywania domen. W pierwszych miesiącach istnienia systemu sprawdzanie zwalnianych domen odbywało się co godzinę, co wystarczało do przechwycenia dobrych nazw. Obecnie o przechwyceniu decydują milisekundy.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry