Duke Nukem Forever jednak powstanie

Podczas konferencji PAX 2010 pokazano demo gry, która przyspiesza bicie serca niejednego fana elektronicznej rozrywki. Wszystko wskazuje na to, że zza grobu powróci „Duke Nukem Forever”, najdłużej produkowana gra w historii.

Jeśli wierzyć zapowiedziom Gearbox Software, odpowiedzialnej za grę „Borderlands” chociażby, „Duke Nukem Forever” pojawi się w wersjach na PC i konsole pod koniec tego lub w pierwszej połowie następnego roku. Firma przejęła projekt od spółki 3D Realms, która pracowała nad grą od… 1997 roku. Po dwunastu latach ogłoszono jednak zawieszenie projektu ze względu na problemy finansowe producenta.

Strategia, inwestycje i prace w 3D Realms nie do końca się sprawdziły i na koniec się posypały. W Gearbox zebraliśmy razem wszystkie fragmenty. To będzie gra, jaka od początku miała być – powiedział w wywiadzie dla The Wall Street Journal Randy Pitchford, szef Gearbox Software.

Na konferencji PAX 2010 pokazano grywalne demo gry, które prezentujemy poniżej.

http://www.youtube.com/watch?v=XoRJlEbNVAs&feature=player_embedded

Czy za kilka miesięcy zobaczymy na sklepowych półkach najdłużej produkowaną grę w historii? Powinniśmy ostrożnie napisać: uwierzymy, kiedy zobaczymy.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top