Dziecko.onet.pl – nowy serwis współtworzony przez użytkowników portalu

Nowo uruchomiony serwis jest skierowany zarówno do rodziców, jak i do tych, którzy pragną nimi zostać. Użytkownicy mają możliwość współredagowania serwisu poprzez dodawanie do niego własnych artykułów, porad czy zdjęć swoich pociech. Teksty internautów są publikowane obok treści redakcyjnych, przygotowywanych przez specjalistów.
W serwisie Dziecko.onet.pl rodzice mają możliwość założenia profilu, w którym mogą zamieszczać własne teksty – porady i sugestie, opisy własnych doświadczeń dotyczących rodzicielstwa, a także zdjęcia swoich dzieci. Za pośrednictwem serwisu użytkownicy mogą nawiązywać kontakt z innymi rodzicami z danego regionu, miasta lub wychowującymi dzieci w podobnym wieku, tworząc grupy. Szczególnie aktywni rodzice mogą zostać moderatorami w serwisie i weryfikować treści wprowadzane przez innych użytkowników.

Dziecko.onet.pl to pierwszy serwis treściowy w Onet.pl, który na tak dużą skalę umożliwia internautom jego współtworzenie. I tu właśnie tkwi ogromny potencjał – mówi Monika Stygar, Wydawca Serwisów Lifestyle. Jestem przekonana, że serwis przypadnie do gustu naszym użytkownikom i będą oni aktywnie przyczyniać się do jego rozwoju.

Serwis Dziecko.onet.pl to także bogate źródło wiedzy na temat najmłodszych. Dla wygody użytkowników zawarte w nim treści – przygotowane przez praktykujących lekarzy i pedagogów – zostały podzielone na trzy główne działy tematyczne: Chcę być mamą, Ciąża i Mam dziecko. Internauci mają do dyspozycji także zasoby działów: Zdrowie, w którym znajdą informacje na temat profilaktyki oraz najczęstszych chorób dziecięcych; Żywienie, gdzie znaleźć można wiele przepisów dla maluchów oraz Wychowanie. W serwisie nie brakuje także ciekawostek, konkursów, a także przydatnych narzędzi, jak kalkulatory, które pomogą ustalić dni płodne, termin porodu czy przyrost wagi w czasie ciąży. Eksperci – położna, pediatra, ginekolog i psycholog – odpowiadają na nadesłane przez internautów pytania.

„Dziecko” dołączyło do grupy serwisów kobiecych portalu Onet.pl. Kobieta.Onet.pl od kilku lat utrzymuje pozycję lidera w swojej kategorii w polskim internecie. Według najnowszych wyników badań Megapanel, w czerwcu 2007 roku serwisy kobiece Onet.pl odwiedziło prawie 3,5 miliona użytkowników, którzy dokonali 153 mln odsłon. W tym samym okresie, kolejne w zestawieniu serwisy kobiece Wirtualnej Polski, odwiedziło 2,5 mln użytkowników, generując 142 mln odsłon. (Megapanel PBI/Gemius, czerwiec 2007 r.).

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top