Dzień amerykańskich wpadek

Amerykańscy politycy mieli chyba wczoraj zły dzień. Wpadkę zaliczył prezydent Obama mówiąc o „polskim obozie śmierci”, a republikański kandydat w wyścigu do prezydenckiego fotela Mitt Romney musi przełknąć gorzką pigułkę językowej gafy. Internet nie wybacza.

Wczoraj Barack Obama pośmiertnie uhonorował Jana Karskiego Prezydenckim Medalem Wolności. Zaliczył przy tym poważną wpadkę; mówiąc o historii Karskiego, wspomniał o „polskim obozie śmierci”. Wypowiedź wywołała dyplomatyczną burzę. Sprawa z pewnością będzie miała dalszy ciąg. Prezydent USA zapewne oficjalnie przeprosi za swoje słowa.

O pechu mówić może także Mitt Romney. Prawdopodobny kandydat Partii Republikańskiej w tegorocznych wyborach prezydenckich udostępnił specjalną aplikację dla systemu iOS. Nie byłoby w tym nic kontrowersyjnego, gdyby nie drobna zdawałoby się językowa pomyłka. Internet pełen jest już jednak dowcipów na ten temat.

Darmowa aplikacja pozwala wykonać zdjęcia telefonem Apple i nałożyć na nie jeden z 14 filtrów z serii „I’m With Mitt”. Przerobione zdjęcie można opublikować na Facebooku czy Twitterze lub wysłać znajomym pocztą elektroniczną.

Problem? Jeden z filtrów zawiera hasło: „A Better Amercia”…

W zaledwie kilka godzin w sieci, a zwłaszcza na Twitterze, pojawiło się mnóstwo przeróbek feralnego hasła. Nie omieszkali tego faktu wykorzystać zwłaszcza polityczni przeciwnicy Romney’a. Zamiast więc aplikacji wspierającej kampanię kandydata wyszła groteska. Poniżej kilka przykładów.

Dzień amerykańskich wpadek 1

Dzień amerykańskich wpadek 2

Dzień amerykańskich wpadek 3

za: Mashable

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry