Dziennikarz Bankier.pl laureatem nagrody dziennikarskiej

Michał Macierzyński z redakcji portalu Bankier.pl został jednym z trzech laureatów prestiżowej nagrody dziennikarskiej im. Mariana Krzaka. Po raz pierwszy w historii dziennikarz portalu internetowego odebrał tak ważną dla branży mediowej nagrodę.

W dniu 23 maja 2007 roku w Klubie Bankowca odbyło się wręczenie nagród w X Edycji Konkursu Dziennikarskiego im. Mariana Krzaka. Nagroda ta jest jedną z najbardziej prestiżowych i najstarszych nagród dziennikarskich. Ma za cel wspierać i wyróżniać dziennikarzy oraz redakcje specjalizujące się w tematyce finansowo-bankowej, które działają na rzecz edukacji ekonomicznej Polaków. Od dziesięciu lat są nią nagradzani dziennikarze przekazujący rzetelną informację i wiedzę o funkcjonowaniu banków oraz ich roli w życiu gospodarczym i społecznym.

Wśród nominowanych do nagrody byli dziennikarze z czołowych redakcji ekonomicznych w kraju, m.in:  Piotr Ceregry – Rzeczpospolita, Waldemar Kuczyński, Anna Lach – PAP, Michał Macierzyński – Bankier.pl, Mateusz Ostrowski – PIN102, Łukasz Pałka – Gazeta Wrocławska, Robert Stanilewicz – TVN24, Beata Tomaszkiewicz – Puls Biznesu, Łukasz Wilkowicz –Parkiet.

Laureatami tegorocznej edycji zostali: Michał Macierzyński – Bankier.pl,  Beata Tomaszkiewicz – Puls Biznesu,  Łukasz Pałka – Gazeta Wrocławska. Nagrody w imieniu jury wręczył prezes Związku Banków Polskich Krzysztof Pietraszkiewicz.

„Jest to ogromne wyróżnienie i uznanie dotychczasowego wkładu Michała Macierzyńskiego w edukację ekonomiczną Polaków. Proszę również zauważyć, że tak ważną nagrodę otrzymuje dziennikarz z redakcji internetowej”  – powiedział Tomasz Jażdżyński, prezes Bankier.pl. „Oznacza to, że Internet stał się pełnoprawnym medium opiniotwórczym i cieszy nas fakt, że przełom ten nastąpił w tak trudnym i wymagającym fachowej wiedzy segmencie jakim są finanse i ekonomia”  – dodaje Jażdżyński.

Redakcja Bankier.pl publikuje dziennie ponad 160 informacji dotyczących: gospodarki, informacji ze spółek i parkietu giełdowego oraz rynków międzynarodowych. Na portalu znajduje się codzienny przegląd prasy gospodarczo-ekonomicznej, a także relacje i komentarze video reporterów Bankier.TV.

„Sam fakt nominacji do zaszczytnego grona czołowych dziennikarzy ekonomicznych w kraju był dla mnie cennym wyróżnieniem, natomiast uzyskanie tytułu laureata tak prestiżowej nagrody dziennikarskiej jest momentem szczególnym w mojej karierze i pracy w redakcji Bankier.pl” – powiedział Michał Macierzyński.

www.bankier.pl

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry