e-Centrum telepracy otwarte dla wszystkich

Testy badające predyspozycje do telepracy, spotkania z ekspertami rynku pracy, warsztaty e-learningu – to niektóre z propozycji przygotowanych dla gości e-Centrum Telepracy w Radomiu. W sobotę 26 stycznia br. odbędzie się tam Dzień Otwarty. To szansa poznania specyfiki działania e-Centrum Telepracy i możliwości, jakie oferuje ono zarówno małym i średnim przedsiębiorcom z regionu, jak i pracownikom rozważającym dopiero możliwość podjęcia telepracy.
Wszystkie zainteresowane osoby, które odwiedzą e-Centrum w godzinach 10.30-16.30 będą mogły spotkać się w nieformalnej atmosferze z jego pracownikami oraz ekspertami, m.in. z Politechniki Warszawskiej, którzy odpowiedzą na pytania dotyczące działalności e-Centrum oraz opowiedzą o tym, jak zostać telepracownikiem. Doradcy z firmy Adecco pomogą wypełnić testy psychologiczne. Będzie można również bezpłatnie skorzystać z porad dotyczących zatrudnienia i rynku pracy oraz przygotować własną wizytówkę.

Ciekawą propozycją w programie Dnia Otwartego, skierowaną w szczególności do przedsiębiorców, są warsztaty dotyczące e-learningu oraz pokaz możliwości telekonferencyjnych, jakie daje e-Centrum Telepracy. Na oczach gości odbędzie się telekonferencja z innym mazowieckim ośrodkiem. W spotkaniu wezmą udział również przedstawiciele lokalnych władz, którzy opowiedzą o tym, jak obecność w ich mieście e-Centrów Telepracy może wpłynąć na lokalny rozwój gospodarczy i jakie są plany samorządu w odniesieniu do ich działalności na przyszłość.

Głównym celem Dni Otwartych jest zaprezentowanie e-Centrów Telepracy jako miejsc, w których przedsiębiorcy mogą korzystać z usług specjalistów bez ograniczeń geograficznych, a pracownicy mogą pracować bliżej domu, wykonując zdalnie pracę na rzecz firmy, której siedziba znajduje się w odległym, nawet o setki kilometrów, miejscu. Korzyścią dla firm, które, które kontraktują wykonanie usług pracownikom e-Centrów telepracy jest to, że mogą one ograniczyć koszty prowadzenia działalności gospodarczej i rozwijać te obszary, które w innej sytuacji byłyby nieuzasadnione ekonomicznie.

„E-Centra Telepracy mają bardzo duży potencjał rozwoju. Nie każdy pracodawca wie, że przynosi to tak wiele korzyści. W przypadku przeniesienia dotychczasowego lub nowo zatrudnionego pracownika do e–Centrum, firma może zaoszczędzić od kilku do kilkunastu tysięcy złotych rocznie. Oszczędności wynikają głównie z likwidacji kosztów stałych, a skoro obecnie taki sposób zatrudnienia nie łączy się z żadnymi wydatkami dla pracodawców, to telepracowników w e-Centrach powinno przybywać. W krajach Europy Zachodniej liczba takich miejsc oscyluje wokół kilkunastu, ale również kraje na podobnym do Polski poziomie rozwoju, plasują się na poziomie średniej europejskiej, np. na Węgrzech jest ich 11 (w Polsce tylko 3).”- mówi Marta Goroszkiewicz ekspert Kampanii „Elastyczna Firma”.

Radomskie e-Centrum Telepracy jest jednym z trzech w województwie mazowieckim i jednym z pierwszych, jakie powstały w Polsce. Jest to miejsce, w którym znajduje się 12 w pełni wyposażonych stanowisk pracy: biurko, krzesło, komputer z oprogramowaniem, telefon, łącze telefoniczne i internetowe oraz drukarka. Mogą z nich bezpłatnie skorzystać pracodawcy z regionu radomskiego, delegując do pracy w e-Centrum Telepracy swoich pracowników. Podobne inicjatywy rozwijają się dynamicznie na całym świecie. Wpływają one pozytywnie na rozwój regionów, w których funkcjonują, wspierają przedsiębiorczość i tworzenie nowych miejsc pracy oraz wzmacniają konkurencyjność małych i średnich przedsiębiorstw.

Oferta e-Centrum Telepracy jest szczególnie atrakcyjna dla tych firm, które chcą się rozwijać się nie ponosząc dodatkowych kosztów utworzenia stanowiska pracy lub też zmniejszyć pozapłacowe koszty zatrudnienia obecnych. Współpraca z e-Centrum Telepracy ułatwia funkcjonowanie firmy także z praktycznego punktu widzenia. Telepracownik korzysta z udostępnionego mu w e-Centrum Telepracy miejsca pracy w wymiarze czasu, który dokładnie odpowiada potrzebie realizacji postawionych mu przez pracodawcę zadań, a nad ich wykonaniem czuwa kierownik e-Centrum.

Szczegółowe informacje dotyczące Dnia Otwartego w e-Centrum Telepracy w Radomiu:

data: 26 stycznia 2008 r.
czas trwania: 10.30 – 16.30
miejsce: e-Centrum Telepracy, Plac Jagieloński 15/228, Radom

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry