e-Faktura z MacroSoftu

Opublikowano: 27 maja 2005. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

MacroSoft S.A. jest gotów do wdrażania e-Faktury. Pierwsza prezentacja rozwiązania zintegrowanego z systemem SKID odbędzie się 2 czerwca 2005 w trakcie Europejskiego Forum Podpisu Elektronicznego w Międzyzdrojach. MacroSoft jest pierwszym w Polsce dostawcą kompletnego obiegu e-faktury.

Rozwiązanie ma przyjazną i znaną użytkownikom formę. E-Faktura ma postać standardowego dokumentu .DOC opatrzonego podpisem elektronicznym. Zastosowanie PKI zapewnia bezpieczeństwo zawartych w nim informacji i wiąże tożsamość wystawcy z jego kluczem publicznym. Po odebraniu dokumentu i sprawdzeniu tożsamości jest on automatycznie księgowany w systemie finansowo-księgowym.

Wprowadzenie standardu e-Faktury jest kolejnym krokiem MacroSoftu mającym ułatwić przedsiębiorstwom z sektora MŚP funkcjonowanie w ramach e-gospodarki. Nowe rozwiązanie ułatwia kontakty handlowe, redukuje koszty i procedury administracyjne. Jak wynika z raportów DiS e-rozwiąznania, usprawniające funkcjonowanie handlu i logistyki, będą w najbliższych latach kołem zamachowym wzrostu polskiego rynku IT.

http://www.macrosoft.pl

Sylwester Kozake-Faktura z MacroSoftu

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.